Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rybnicki żużel chce wrócić na szczyt

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
ŻKS ROW Rybnik to nowy klub na żużlowej mapie Polski. Dla rybnickich kibiców zespół dowodzony przez Krzysztofa Mrozka jest nadzieją na lepsze jutro dla czarnego sportu w tym mieście.

Wrócić na szczyt - taki jest plan działaczy ŻKS ROW Rybnik. Prezesem klubu został Krzysztof Mrozek, który znany jest z organizacji turniejów poświęconych pamięci tragicznie zmarłego żużlowca Rekinów - Łukasza Romanka. Na zawody te co roku do Rybnika przyjeżdża światowa czołówka speedwaya'a. Władze nowo powstałego klubu w przeciwieństwie do poprzedników mają poważny atut w postaci wsparcia finansowego włodarzy miasta. - Odbudowa wiarygodności żużla w Rybniku to dziś jedno z naszych najważniejszych zadań na pierwsze miesiące - powiedział sternik rybnickiego klubu.

Czynione są już pierwsze przymiarki do nowego sezonu. Na chwilę obecną wiadomo, że trenerem będzie Jan Grabowski. Będzie on odpowiedzialny również za szkółkę żużlową. W niedalekiej przeszłości rybniczanie mieli bardzo dobrych juniorów, którzy zdobywali laury nie tylko na arenie krajowej, ale również i międzynarodowej. Ostatnio rybniccy juniorzy spisują się o wiele gorzej od swoich poprzedników. - Nie jestem cudotwórcą i nie sprawię, że zawodnicy, którzy w marcu przyjdą na nabór do szkółki, we wrześniu zdawać już będą licencję żużlową. Na to potrzeba czasu - przyznał Jan Grabowski.

Od początku lat dziewięćdziesiątych. wraz z kolejnymi zmianami we władzach klubu, kibice w Rybniku liczą, że ich ukochana drużyna nawiąże do sukcesów, które miały miejsce na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Z ambitnych planów włodarzy nic nie wychodziło. Tak było między innymi w 1992 roku, kiedy to władze w klubie przejął Roman Niemyjski oraz przed kilkoma laty, gdy rybnickim żużlem zaczęli dowodzić Michał Pawlaszczyk i Dariusz Momot. Od 40 lat kibice w Rybniku z utęsknieniem czekają na kolejny tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Czy w najbliższej przyszłości nadejdą lepsze czasy dla żużla na Śląsku?

Źródło: Dziennik Zachodni

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • biniu Zgłoś
  Pozdrawiam kolegów z Rybnika!Załuje ze nie udało sie wam bezposrednio awansować do wyższej ligi, jednakże zatrudnienie owego pana raczej niczego do zespołu nie wniesie i boje się ze
  Czytaj całość
  jeszcze sytuacje pogorszy, wystarczy zobaczyć jak owy pan "radził" sobie w Ostrowie,obym się mylił!Zyczę wszystkiego dobrego a w barażach niech po prostu wygra lepszy!Pozdrawiam cały Rybnik!
  • Siarasiarzewski Zgłoś
   Myślicie że Mrozek to cudotwórca? Ja sie pytam dlaczego przez tyle lat załatwiał kase dla Częstochowy? dlaczego Kamil Cieślar jeżdził we Włókniarzu a nie w Rybniku?Teraz go Rybnik
   Czytaj całość
   obchodzi? wątpie...Kasa panowie tylko że to nie turniej Romanka i łatwo nie będzie...poczekamy spokojnie ale ja nie daje żadnych najmniejszych szans na stworzenie w Rybniku dobrego klubu. Pan panie prezydencie Fudali powinien się wstydzić że nawet do sportu pcha pan swoich ludzi z BSR...kiedyś się pana rządy skończą a potem już tylko popioły i pogorzelisko.
   • siber Zgłoś
    Panie dziennikarzu Witczyk dlaczego wśród dowodzących rybnickim żużlem wymienia pan tych dwóch nieudaczników "mopa" . Ich czteroletni okres działania ,można nazwać jako : GRABARZE
    Czytaj całość
    RYBNICKIEGO ŻUŻLA !!! O ile prezesi ,Niemyjski , Szołtysek mieli jeszcze jakieś osiągnięcia (ocierali się E-ligę , przedtem 1.ligę )to ten duet zdegradował Rybnik do 2.ligi . Mało tego ,doprowadził do likwidacji klubu , aby tylko nie zapłacić zawodnikom kasy ! A wszystko to się działo za przyzwoleniem PZM. Jak wiadomo prezio pawlaszczyk (nazwisko z małej litery - -brak zasług na dużą) jest członkiem Zarządu Głównego PZM . Mało tego -oficjalni nigdzie nie było wzmianki( obecny sezon),kto jest właścicielem klubu ZOO. Zawsze podany jest tylko menago Simionkowski i prezio Gruszka- niestety już były ( zrezygnował z końcem czerwca , gdy UM odmówił kasy dla nieudaczników tworu ZOO . Na dzień dzisiejszy prezesem jest M.Stencel- były rzecznik RKM za rządów mopy ,później spiker i obsługa radiowęzła, ostatnio prywatny dziennikarz ZOO ROW . Nadal nie było wzmianki o nowym prezio. Niech wszyscy wiedzą jak po cichu to wszystko się odbywa w tym ZOO przy G 72.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL