Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piotr Pawlicki kontuzjowany!

Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski
W środowe popołudnie wskutek upadku na torze kontuzji barku doznał Piotr Pawlicki. Jak podaje oficjalna strona szwedzkiego klubu żużlowca, być może czekać go będzie nawet operacja.

W wyniku upadku 17-latek doznał zwichnięcia barku i będzie wyłączony z jazdy na około tydzień. Pawlicki nie wystąpi zatem w sobotniej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Tarnowie oraz w poniedziałkowym bardzo ważnym meczu dla ekipy Poole, która zmierzy się na wyjeździe z Birmingham Brummies.

Przypomnijmy, że Piotr Pawlicki w barwach Piratów odjechał już dwa spotkania ligowe (8 biegów), w których wywalczył 15 punktów i bonus.

- Jesteśmy zszokowani tą wiadomością. Piotr poinformował nas, że lekarze poradzili mu, by nie ścigał się przez co najmniej tydzień. Zarówno dla niego, jak i dla nas jest to duży cios. On miał nadzieję na dobry występ podczas IMŚJ w Tarnowie, a my liczyliśmy, że odegra kluczową rolę w najbliższym meczu ligowym w Birmingham - powiedział na łamach speedwaygp.com Matt Ford - szef Poole Pirates.

Włodarze angielskiego klubu Polaka zastosują za niego w poniedziałek zastępstwo zawodnika. - Zastosujemy za Piotra zastępstwo zawodnika, ale to na pewno nie ułatwi nam zadania. Teraz myślami jesteśmy z nim i liczymy, że jak najszybciej uda mu się powrócić do pełni zdrowia. Będzie go nam bardzo brakować, bo przecież zaliczył świetne występy w tych dwóch ostatnich meczach ligowych - zakończył Ford.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL