Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Grand Prix Nordyckie oczami Jerzego Szczakiela

Adrian Heluszka
Adrian Heluszka
Według Jerzego Szczakiela Chris Holder okaże się najlepszy w Grand Prix Nordyckim na torze w Vojens. Mistrz Świata z 1973 roku uważa, że Australijczyk sięgnie w tym roku po mistrzowski tytuł.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
Zdaniem Jerzego Szczakiela, Chris Holder kolejny krok ku mistrzowskiej koronie postawi w Vojens. Ekspert portalu SportoweFakty.pl przewiduje, że tuż za plecami Kangurami zamelduje się Tomasz Gollob, który nadal liczy się w walce o medale. Turniej na Półwyspie Jutlandzkim może okazać się kluczowy dla Polaka w walce o medal, gdyż ma jeszcze w zanadrzu ostatnią rundę rozgrywaną na torze w Toruniu. - Na pewno Tomek zrobi wszystko, aby wygrać zawody w Toruniu. Myślę, że w Vojens też może wygrać, a na pewno stanie na podium. Ostatnio wygrał w Malilli, ale teraz uważam, że zwycięży Chris Holder. Na podium znajdzie się też Nicki Pedersen, a czwarte miejsce w finale zajmie Greg Hancock - ocenia Jerzy Szczakiel.

Szczakiel uważa, że w tym sezonie medalu z najcenniejszego kruszcu nie da już odebrać sobie Chris Holder. - Myślę, że tak będzie. Bardzo chcę tego dokonać i jeździ dość odważnie, a przede wszystkim skutecznie - zaznacza złoty medalista IMŚ z 1973 roku.

Opolanin liczy również na skuteczną jazdę w Vojens pozostałej dwójki biało-czerwonych. - Hampel ładnie zaprezentował się w ostatniej rundzie Grand Prix po takiej kontuzji. Myślę, że będzie w półfinale. Życzę mu tego. Podobnie Krzysztof Kasprzak. Myślę, że awansują do półfinału, a potem zobaczymy, co się wydarzy - prorokuje Jerzy Szczakiel.

Czołówka Grand Prix Nordyckiego według Jerzego Szczakiela:
1. Chris Holder
2. Tomasz Gollob
3. Nicki Pedersen
4. Greg Hancock

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL