Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejny absurd żużlowego regulaminu

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Spore zdziwienie w meczu barażowym w Ostrowie wywołał fakt, że ROW Rybnik wystawił na pozycji juniora Marca Randrupa. Jak się okazuje, przepisy - nie pierwszy raz - są nieprecyzyjne.

Konsternację w Ostrowie wywołała informacja o tym, że z numerem 7 w ekipie ROW-u Rybnik pojedzie Duńczyk, Marc Randrup. Przecież w myśl pierwszoligowego regulaminu na pozycjach juniorów mogą tylko startować Polacy. Jak się okazuje, nie do końca dotyczy to meczów barażowych. - Regulamin nie jest precyzyjny. Jasno określone jest, że drużyna pierwszoligowa w barażu o ekstraligę musi jechać według zasad ekstraligowych. To dokładnie precyzuje regulamin. Natomiast jeśli chodzi o baraże o pierwszą ligę w regulaminie jest punkt, który mówi o tym, że zostają zachowane zasady z poprzednich lig. Ten punkt został zapisany przed tym sezonem. Wcześniej to nie obowiązywało - wyjaśnia dla SportoweFakty.pl Maciej Simionkowski.

- Oczywiście przed meczem barażowym dopytaliśmy jeszcze u  źródła, czyli Piotra Szymańskiego, czy faktycznie możemy skorzystać z zagranicznego juniora. Otrzymaliśmy odpowiedź, że skoro nie ma w regulaminie ograniczeń, możemy jechać według zasad, które nas obowiązywały w drugiej lidze. Dlatego też w naszym składzie w Ostrowie pojawił się Marc Randrup. Musieliśmy także spełnić minimalny KSM, ale dla drugiej ligi. Mamy dobrych zawodników, ale o niskim KSM. Mariusz Fierlej i Roman Chromik legitymują się KSM 2,50, który nie jest adekwatny do ich poziomu sportowego. Żeby zachować ten minimalny limit KSM musiał w składzie pojawić się Marc Randrup, który ma KSM 6,50 - dodaje menedżer rybniczan.

O sytuację z różnymi regulaminami dla drużyn walczących w tym samym meczu barażowym zapytaliśmy także trenera Ostrovii, Michała Widerę. - Ja już nie chcę nawet tego komentować, bo to co się dzieje w polskim żużlu, woła o pomstę do nieba. Ilość zmienianych przepisów i ich wykładnia przypomina już Urząd Skarbowy. Gdzie się nie zadzwoni, mamy inną interpretację przepisów podatkowych. Żużel zaczyna to przypominać - nie kryje trener Ostrovii.

Gospodarze nie kryją zaskoczenia, gdy zobaczyli w składzie rywala zagranicznego juniora. - Byliśmy zdziwieni, kiedy przyjechał na mecz Duńczyk, Marc Randrup. Nie wiedzieliśmy, za kogo on pojedzie. Goście z Rybnika przedstawili pismo, w którym było okazane, że może on jechać jako junior. Co ja mam komentować w tej sprawie? Ot, polski speedway po prostu - kończy ironicznie Michał Widera.

Mecze barażowe o pierwszą ligę zakończyły się zwycięstwami Ostrovii odpowiednio 46:43 w Rybniku i 55:33 w Ostrowie, co nie zmienia faktu, że absurdem jest obowiązywanie różnych przepisów drużyn rywalizujących w tym samym meczu o ten sam cel.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (27):

 • motor8995 Zgłoś
  żużel oglądam od sezonu 89,to co dzieje się teraz to czyste debilostwo,kibiców ma się w dupie,trybuny coraz bardziej puste i to będzie się pogłębiać,powodów jest kilka np.co rok to
  Czytaj całość
  inne zasady-coraz bardziej absurdalne,powymyślane jakieś ksm-y,zz i inne kretyństwa,ludzie nie będą chodzić na żużel bo nie mają się z kim identyfikować,k....wa czy tak ciężko to zrozumieć zarządzającym ligą??ja mam w dupie drużynę typu 6-ciu obcych zawodników-co rok to idą do innego zespołu!!Tak właśnie padł żużel w Anglii,też wymyślali ksm i inne gówna,a teraz są w czarnej dupie!Początek lat 90 to najlepsze i proste zasady,2 zagranicznych w zespole,2 juniorów,tak samo w każdej lidze.Powiecie,nie ma tylu polskich zawodników do obsadzenia wszystkich drużyn-a kiedyś jakoś byli!!!!i gdzie są??żużel pomału upada,przez co???przez głupotę,której w lidze polskiej na pęczki.
  • kolosz Zgłoś
   ZOO szukające dziur do końca
   • av3ry Zgłoś
    o jejku jejku... niezłe bagienko w tym polskim żużlu i zapowiada się dalej bez zmian.. tzn zmiany jak najbardziej będą ;D dalej, co sezon każdy robi regulamin pod siebie.. to jest
    Czytaj całość
    naprawdę absurd
    Wszystkie komentarze (27)

    Komentarze (27)

    ×
     Wszystkie komentarze (27)
     PRZEJDŹ NA WP.PL