Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Unibax ukarany przez władze Ekstraligi!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Unibax został ukarany przez Speedway Ekstraligę i musi zapłacić grzywnę w wysokości 15 tys. zł. To efekt m.in. wniesienia i odpalenia materiałów pirotechnicznych podczas meczu ze Stelmet Falubazem.

Jak informuje portal torun.com.pl, organ dyscyplinarny wymierzył w sumie cztery kary na toruński klub. Dotyczą one także spotkania z Azotami Tauron Tarnów.

 1. Wniesienie przez toruńskich kibiców wyrobów pirotechnicznych i materiałów pożarowo niebezpiecznych na mecz rozegrany miedzy drużynami Unibax Toruń - Stelmet Zielona Góra w dnia 14 października 2012 roku.
 2. Rzucaniu na tor w czasie trwania w/w zawodów żużlowych niebezpiecznych przedmiotów.
 3. Zachowanie się kibiców drużyny KST Unibax s.a. w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych osób uczestniczących w imprezie masowej a także wniesienie przez toruńskich kibiców tejże drużyny na imprezę masową wyrobów pirotechniczne na mecz rozegrany miedzy drużynami Unibax Toruń – Azoty Tauron Tarnów w dniu 23 września 2012 roku.
 4. Rzucaniu na tor w czasie trwania meczu z Azotami Tarnów żużlowych niebezpiecznych przedmiotów.

Według informacji portalu torun.com.pl, przed meczem z zielonogórzanami doszło do spotkania zarządu klubu z przedstawicielami kibiców. Fani wówczas mieli obiecać, że żadne materiały pirotechniczne nie zostaną wniesione na MotoArenę.

Przypomnijmy, że był to pierwszy pojedynek o brązowy medal w ENEA Ekstralidze. Unibax zwyciężył w nim 50:40.

Źródło: Wirtualny Toruń - torun.com.pl

na Facebooku.

Komentarze (37):

 • zuzkug Zgłoś
  Ja się pytam, jak oni przeprowadzają kontrolę przed wejściem? Przede wszystkim nie wpuszczać pijanych. A z tymi racami w młynie im odwaliło. Ale cóż...
  • smok Zgłoś
   Normalnie to szlag mnie trafia na widok tych kar, ale tym razem są słuszne.
   • Maciocross Zgłoś
    no i do tego te osly krzyczaly o Torunskiej Elanie to i owo - ja mam w pompie torunską Elanę ale co o ona ma wspólnego z meczem żużla? Buroki do dum idźta, trzeba oglosić konkurs na
    Czytaj całość
    nowego młynowego ;))) a klub przeciez może ich zlokalizować i obciążyć prawda?
    Wszystkie komentarze (37)

    Komentarze (37)

    ×
     Wszystkie komentarze (37)
     PRZEJDŹ NA WP.PL