Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wieści transferowe z lig europejskich

Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski
W Polsce rynek transferowy jeszcze nie ruszył, ale w Szwecji, Danii czy na Wyspach Brytyjskich trwa w najlepsze. Przedstawiamy najnowsze informacje.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!
Żużlowiec roku ekipy Redcar Bears - Carl Wilkinson przedłużył umowę z klubem na kolejny sezon. Tym samym, dołączył on do Aarona Summersa, który również zdecydował się na parafowanie kontraktu na 2013 rok.

Przypomnijmy, że Wilkinson dołączył do Niedźwiadków na początku tego roku (wypożyczenie ze Scunthorpe). Jego zadaniem było zastąpienie Gary'ego Havelocka, który doznał kontuzji na początku tego roku. Brytyjczyk wywiązał się z niego bardzo dobrze i zdecydował się na przedłużenie umowy z klubem Redcar Bears.

- Jestem pewien, że nasi kibice będą bardzo zadowoleni, że zdołaliśmy dojść do porozumienia z macierzystym klubem Wilkinsona, i że udało nam się z nim przedłużyć umowę na kolejny sezon - powiedział na łamach speedwaygb.co promotor Niedźwiadków - Brian Havelock, który dodał: - Liczymy, że jego wkład w wyniki drużyny w następnym sezonie będzie równie duży jak w 2012 roku. Co więcej, „Wilko” był w pełni zadowolony z czasu jaki spędził w naszej drużynie w tym sezonie, więc z faktu przedłużenia umowy zadowolone są dwie strony.

***

Kolejnym żużlowcem, który zdecydował się na przedłużenie umowy z Workington Comets  jest Rene Bach. Duńczyk jest zawodnikiem tego zespołu od minionego sezonu.

- Cieszymy się, że ponownie będziemy mieli Rene w składzie. Jest on bardzo popularny wśród naszych fanów, a niektóre jego akcje na Derwent Park zapierały dech w piersiach - powiedział Tony Jackson, menedżer drużyny. - Zatrzymanie go w składzie było jednym z naszych głównych celów, kiedy omawialiśmy koncepcję budowy składu, on sam też chciał zostać u nas na kolejny sezon - dodał.

- Jazda w Workington naprawdę sprawiała mi przyjemność i bardzo się cieszę, że tak szybko doszliśmy do porozumienia. Z niecierpliwością oczekują kolejnego sezonu -przyznał z kolei sam zawodnik.

Przypomnijmy, że wcześniej Workington Comets przedłużyło umowę z innym ze swoich dotychczasowych liderów - Richardem Lawsonem. 

***

Niepokojące informacje krążyły ostatnio wokół Edinburgh Monarchs. Klub rozważał wycofanie drużyny z przyszłorocznych rozgrywek Premier League.

W poniedziałek wieczorem odbyło się spotkanie, na którym włodarze klubu podjęli decyzję, iż zespół nadal będzie się ścigał na zapleczu Elite League. Ponadto poinformowano, że w ekipie ze stolicy Szkocji nadal ścigał się będzie Węgier Jozsef Tabaka.

W minionych rozgrywkach klub dotarł do fazy play-off Premier League, jednak nie zdołał awansować do wielkiego finału ligi.

na Facebooku.
PRZEJDŹ NA WP.PL