Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Azoty Tauron Tarnów z długami i bez prezesa!

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Azoty Tauron Tarnów bez prezesa! Agata Mróz, dotychczasowa prezes zarządu Unii Tarnów ŻSSA, podała się do dymisji. Jako powód podała zadłużenie spółki!

Oświadczenie Agaty Mróz opublikowane na oficjalnej stronie klubu:

Sezon żużlowy 2012 był najlepszym sezonem w historii tarnowskiego klubu. Zespół Azotów Tauron Tarnów wywalczył siedem medali w tym cztery złote. Trzeci raz w historii klubu po siedmioletniej przerwie jesteśmy: Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu; Młodzieżowym Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu; Młodzieżowym Mistrzem Polski Par Klubowych na żużlu; Indywidualnym Mistrzem Polski Juniorów na żużlu; brązowym medalistą Ligi Juniorów; oraz podwójnym brązowym medalistą w Brązowym i Srebrnym Kasku.

Kiedy w lutym bieżącego roku objęłam stanowisko Prezesa Zarządu sytuacja finansowa klubu była tragiczna. Według przedstawionego mi budżetu na sezon 2012 (przygotowanego przez poprzedni Zarząd) w kasie klubu miało brakować 1 500 000 zł. Dokładna analiza pokazała, że rzeczywista dziura budżetowa jest na poziomie 4 500 000 zł a dodatkowo z poprzednich lat pozostał dług do spłacenia na poziomie 1 700 000 zł. Nie bez znaczenia na obciążenie budżetu 2012 miał także fakt, że z wpływów na sezon 2012 w kwocie 4 000 000 zł zostały spłacone zobowiązania zawodników z sezonu 2011 (m.in. K. Kasprzaka i S.Ułamka).

Przy takim stanie finansowym klub nie miał szans na dalsze funkcjonowanie. W związku z tym podjęłam szereg działań w tym spotkań i rozmów ze Sponsorami, Władzami Samorządowymi oraz z wieloma życzliwymi tarnowskiemu żużlowi osobami.
W efekcie tych działań pozyskałam do kasy klubu dodatkowo 4 260 000 zł, spłaciłam 1 250 000 zł długów. Spółka na dzień dzisiejszy nie ma zobowiązań publiczno - prawnych, w wielu obszarach zmniejszono koszty działalności klubu, a zobowiązania finansowe, także te z lat poprzednich są regulowane w miarę możliwości na bieżąco. Wpływy z karnetów i biletów były w obecnym sezonie na najwyższym w historii klubu poziomie. Wynik finansowy spółki jest dodatni. Podsumowując sytuacja spółki jest nieporównywalnie lepsza od tej jaką przejęłam i jaka była w listopadzie ubiegłego roku.

Niestety, pomimo wielu podjętych przeze mnie działań nie udało się w osiem miesięcy od objęcia stanowiska Prezesa spłacić wszystkich zobowiązań. Nakazy sądowe i komornicze dot. starych długów, 4 000 000 wpływów od Sponsorów a konto sezonów 2012-2013 a wydanych w zeszłym roku nie pozwolą zakończyć obecnego sezonu na zero. Zobowiązania wobec zawodników, które na potrzeby procesu licencyjnego muszą być uregulowane do dnia 30 listopada 2012 wynoszą 1 300 000 zł w tym kwota odsetek, o którą skarży klub były zawodnik Sebastian Ułamek.

W związku z powyższym podaję się do dymisji. O swojej decyzji powiadomiłam Przewodniczącego Rady Nadzorczej ŻSSA w dniu 16.11.2012r.

Jeżeli chodzi o przygotowania do sezonu 2013 to pozostawiam klub z potwierdzonymi jeszcze w ubiegłym tygodniu deklaracjami o pozostaniu z klubem dwóch najważniejszych Sponsorów: Sponsora Głównego Azoty Tarnów oraz Sponsora Strategicznego Tauron Polska Energia. Sponsor Główny Azoty Tarnów w sezonie 2013 będzie w dalszym ciągu finansował trenera oraz dwóch zawodników, którzy zdobywają praktycznie połowę punktów drużyny tj. Macieja Janowskiego oraz Janusza Kołodzieja. Wniosek o sponsoring do Sponsora Strategicznego Tauron Polska Energia został złożony w październiku i będzie rozpatrywany w grudniu.

Dziękuję wszystkim Sponsorom, trenerowi Markowi Cieślakowi  oraz zawodnikom za współpracę i życzliwość.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (521):

Wszystkie komentarze (521)

Komentarze (521)

×
    Wszystkie komentarze (521)
    PRZEJDŹ NA WP.PL