Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Michael Jepsen Jensen zawodnikiem Włókniarza!

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Michael Jepsen Jensen znalazł klub, który będzie reprezentował w Polsce. Nowym pracodawcą Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów został Włókniarz Częstochowa!

Niedawno informowaliśmy, iż "Liglad" odchodzi z gorzowskiej Stali. 20-latek stał się łakomym kąskiem na transferowym rynku. Bardzo szybko doszli z nim do porozumienia działacze częstochowskiego Włókniarza. Duńczyk związał się z Włókniarzem na rok z opcją przedłużenia. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Michael dołączył do częstochowskich Lwów i będzie bronił barw Włókniarza w sezonie 2013. Aktualny mistrz świata juniorów świetnie wpisuje się w plany budowania częstochowskiej drużyny na dłużej, niż tylko jeden sezon. Ten chłopak ma olbrzymi potencjał, jest walczakiem, a jednocześnie zawodnikiem jeżdżącym bardzo inteligentnie. Już dziś czekam na występy pary Jensen - Holta. Wiele wskazuje, że w takim właśnie ustawieniu ci zawodnicy pojadą. Obaj znają się z jazdy w barwach Unibaksu Toruń. To może być wybuchowa mieszanka rutyny z młodością - powiedział Paweł Mizgalski, prezes Włókniarza Częstochowa.

Co ciekawe, w negocjacjach z Michaelem Jepsenem Jensenem i jego ojcem, częstochowianom pomagał wymieniony już Rune Holta, który po dwóch sezonach ponownie będzie reprezentować Włókniarz. Pozytywnie na temat Duńczyka wypowiadał się również dyrektor sportowy BSI. - Rune pomagał nam w negocjacjach, zachwalając Michaelowi i Janowi Jepsenom Jensenom Częstochowę. Zresztą zarówno my, jak i Jan oraz Michael korzystaliśmy z licznych konsultacji przed podjęciem ostatecznej decyzji. Cieszy nas bardzo to, że dzięki dobrej opinii, jaką cieszy się Włókniarz w środowisku żużlowym w Polsce i w Europie team Jensenów wybrał właśnie naszą ofertę, choć nie była ona jedyną, jaka leżała na stole w Billund. Z kolei zalety Michaela oprócz Rune zachwalał także Torben Olsen, dyrektor sportowy BSI, który widzi swojego rodaka najdalej za trzy lata wraz z Darcy Wardem na podium GP - stwierdził Mizgalski.

KSM Michaela Jepsena Jensena w sezonie 2013 wyniesie 7,70KSM Michaela Jepsena Jensena w sezonie 2013 wyniesie 7,70
- Sam Michael bardzo mile wspomina Częstochowę jeszcze z czasów jazdy na mini torze. To właśnie w naszym mieście w 2007 roku zdobył jeden z czterech z rzędu tytułów Mistrza Europy na 80-tkach. Do dziś na półce z pamiątkami w pokoju Michaela leży oryginalnie zapakowana koszulka Włókniarza ze starym logo, którą dostał w prezencie podczas wspomnianych zawodów. Michael obiecał, że jeśli tylko się w nią zmieści, założy ją na lutową prezentację drużyny - dodał prezes częstochowskiego klubu.

Włókniarz podpisał z młodym i perspektywicznym Duńczykiem list intencyjny. Parafowanie kontraktu nastąpi najpewniej niebawem i to w mieście Świętej Wieży. - Do złożenia podpisów pod kontraktem dojdzie prawdopodobnie w Częstochowie i chcielibyśmy, by stało się to jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Kontrakt z Michaelem podpisany zostanie na jeden sezon, ale z opcją przedłużenia na kolejny rok. Michael bardzo chciałby zadomowić się w klubie na dłużej. Nie bez znaczenia jest fakt, że Częstochowa przymierza się do organizacji Grand Prix, a Michael bardzo chciałby znaleźć się w cyklu już w 2014 roku. Włókniarz będzie wspierał zawodnika w tych staraniach stwarzając jak najlepsze warunki do treningów oraz pracy nad sprzętem. Chcielibyśmy wspólnie świętować podium Michaela Jepsena Jensena w GP w Częstochowie w 2014 roku - skomentował sternik Lwów.

Tym samym kompletowanie składu Włókniarza powoli dobiega końca. Przypomnijmy, że wcześniej biało-zieloni pozyskali Emila Sajfutdinowa czy wspomnianego Rune Holtę. - Mówiąc o oczekiwaniach wobec młodego Duńczyka należy spojrzeć na cały zespół. Sam Michael podkreśla, że dla niego nie liczą się zdobycze indywidualne, a sukces drużyny. Udało nam się zbudować już dzisiaj ciekawy skład, który powinien liczyć się w walce z najlepszymi. To młoda ekipa z mentorem w postaci Rune. Żaden z nich nie boi się walki, nie puszcza gazu, wszyscy jeżdżą bardzo widowiskowo. Co do Michaela Jepsena Jensena to bardzo chciałbym, by został ciepło przyjęty przez kibiców, by zżył się z drużyną i z miastem, by poczuł się tutaj jak w domu i by właśnie jeżdżąc w Częstochowie zaczął odnosić sukcesy w gronie seniorów - zakończył Paweł Mizgalski.

Michael Jepsen Jensen urodził się 18 lutego 1992 roku. Jego pierwszym klubem w Polsce był Unibax Toruń. Stamtąd trafił do wspomnianej Stali Gorzów. Na swoim koncie posiada już kilka spektakularnych sukcesów. Oprócz zdecydowanie największego z nich, czyli tytułu Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów 2012, Jepsen Jensen jest również złotym medalistą Drużynowego Pucharu Świata oraz zwycięzcą Grand Prix Nordyckiego rozegranego na torze w Vojens (oba wymienione sukcesy Duńczyk odniósł także w tym roku). W roku 2011 Duńczyk sięgnął natomiast po wicemistrzostwo Europy juniorów.

Michael Jepsen Jensen - nowy zawodnik Włókniarza CzęstochowaMichael Jepsen Jensen - nowy zawodnik Włókniarza Częstochowa
Transfer Michaela Jepsena Jensena najprawdopodobniej zamyka drogę do składu Lwów Kennethowi Bjerre. Więcej na ten temat już niebawem na naszych łamach.

na Facebooku.

Komentarze (183):

 • smok Zgłoś
  Polonia będzie się biła o utrzymanie, więc Częstochowie życzę mistrzostwa. Emil na to zasłużył.
  • elo czewa Zgłoś
   Już nie powiem gdzie stałem za biletami kilka metrów przed skrzyżowaniem do klubu i to 2 dni przed! :D to był niesamowity czas często wracam do tego meczu na you tube i nawet udało się
   Czytaj całość
   wtedy usiąść i to dzięki szczęściu a byłem ponad 2 godziny przed meczem :)) ludzie siedzieli wszędzie jak śledzie na schodach murkach gdzie się dało ale co tam Warte Było Każdych Pieniędzy! młodszemu pokoleniu życzę przeżycia takiego meczu bo pamiętasz to bardzo długo!
   • Marek FaLuBaZ Zgłoś
    Joe Screen bożyszczem Częstochowy !!!!... słynny komentator heheheeee ;p
    Wszystkie komentarze (183)

    Komentarze (183)

     Wszystkie komentarze (183)
     PRZEJDŹ NA WP.PL