Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wojciech Stępniewski: Różnie z tym przygotowaniem torów bywało

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Od przyszłego sezonu na meczach w lidze polskiej pracować będą komisarze toru. Na czym będzie polegała ich funkcja? Głos w tej sprawie zabrał nowy prezes Speedway Ekstraligi.

- Będą to byli lub aktualni sędziowie, ludzie z doświadczeniem, którzy przypilnują, by tory były przygotowane bezpiecznie i nadawały się do ścigania. Jak będzie potrzeba, to przyjadą nawet dzień wcześniej. Różnie z tym przygotowaniem torów bywało w ostatnich trzech latach i chcielibyśmy to zmienić. Bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze, to dla nas priorytet - powiedział Wojciech Stępniewski w rozmowie z Expressem Bydgoskim.

Były prezes Unibaksu Toruń odniósł się też do ponownego ograniczenia ligi do ośmiu drużyn. - Przede wszystkim chodziło o koszty. Mniej meczów to mniej kosztów, tu nie ma o czym dyskutować. Niestety, dochodzi do takich sytuacji, że dzisiaj wpływy ze spotkań nie pokrywają nawet wydatków na te spotkania. No, może poza finałami. Poza tym ośmiozespołowa ekstraliga jest najlepszym produktem przy obecnej liczbie dobrych zawodników, jacy są na rynku. Zobaczmy choćby miniony sezon. Azoty Tauron Tarnów zakończyły rundę zasadniczą mając 37 punktów, a Lotos Wybrzeże Gdańsk miał ich tylko dziesięć. Ta różnica była za duża. Przy ośmiu drużynach nie będzie aż takich dysproporcji - przekonuje Stępniewski.

Źródło: Express Bydgoski - www.express.bydgoski.pl

Znamy regulamin na sezon 2013! Enea Ekstraliga: KSM - 40 punktów, 8 drużyn od 2014!

na Facebooku.

Komentarze (35):

 • balonik Zgłoś
  Teraz to pan stępniewski zrobi wszystko, żeby tor był pod toruń. Zawsze tam gdzie będą jechały płaczki tor będzie twardy jak beton. Nigdzie nie będzie mógł być choć trochę
  Czytaj całość
  przyczepny i polany wodą bo oprócz Holdera tam nikt nie pojedzie. Wzieli sobie kolejnego płaczka - Golloba, który jak tylko troche popada nie jedzie. Pasuje do Salivana, Miedzińskiego i bliźniaków jak ulał!!! Nie radzili sobie na mokrym to teraz nowy guru Ekstraligi im pomoże!!! Po to przecież tam jest.
  • UNIA LESZNO PUDLISZKI Zgłoś
   PAN STĘPIEN TO PORAZKA DLA POLSKIEGO ZUZLA .KTO GO WYBRAŁ ,JEMU NA SERCU LEZY TYLKO DOBRO UNIBUSU
   • kaloryfer Zgłoś
    chyba przepis powinien się zmienić ze toru musi byc taki sam na jego całej długości i szerokości ,-a dlatego że tak nigdy nie jest nawet komentatorzy czy zawodnicy mówią że pola
    Czytaj całość
    startowe są przyczepniejsze niż reszta toru,lubmniej przyczepne ,albo że pole 3 i4 ,jest inne od pola 1i2,przecież takie opinie słyszymy na każdych zawodach ,nie da się zrobić idealnie takiej samej nawierzchni ,wiec przepis jest trochę przestarzały ,bo teraz jakiś nadgorliwiec może uwalić dany klub,i wszystko w świetle regulaminu.
    Wszystkie komentarze (35)

    Komentarze (35)

     Wszystkie komentarze (35)
     PRZEJDŹ NA WP.PL