Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pierwsze nazwiska żużlowców w Ostrowie!

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Krajowy junior i zagraniczny senior - od tych zawodników rozpoczęto budowę zespołu w Ostrowie Wielkopolskim. Patrycja Smętek, dyrektor klubu poinformowała o podpisaniu pierwszych umów.

- Podpisane zostały już pierwsze umowy z żużlowcami. Spółka co prawda jest jeszcze w fazie organizacji, ale dokumenty zobowiązują żużlowców do reprezentowania barw klubu z Ostrowa Wielkopolskiego - wyjaśnia Patrycja Smętek.

Krajowym juniorem Ostrovii będzie Łukasz Wieliński, który już w tym sezonie reprezentował barwy Ostrovii. Najpierw jako gość, a na mecze barażowe został wypożyczony z Polonii Bydgoszcz do pierwszoligowca. 19-latek podkreślał, że dla niego lepszym rozwiązaniem jest jazda w niższej lidze niż grzanie ławy w macierzystym klubie.

Z ostrowskim klubem związał się także Mads Korneliussen, który w 2008 i 2009 roku reprezentował już barwy ówczesnego Klubu Motorowego. Ostatni sezon spędził w Lublinie, ale wystąpił w zaledwie dwóch meczach, osiągając średnią 1.385. Najlepszy sezon w karierze 29-letniego Duńczyka przypadł na rok 2011, kiedy to reprezentował barwy Speedway Wandy Kraków.

W przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszone kolejne nazwisko żużlowca, który będzie reprezentował barwy ostrowskiego klubu w sezonie 2013. Wszystko wskazuje na to, że będzie to bardzo miła niespodzianka dla fanów żużla w Ostrowie Wielkopolskim.

Mads Korneliussen od przyszłego sezonu będzie jeździł w Ostrowie.Mads Korneliussen od przyszłego sezonu będzie jeździł w Ostrowie.

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • smok Zgłoś
  Obyście mieli pociechę z Wielińskiego.
  • arekPL Zgłoś
   ....pierwsze "śliwki robaczywki" . Myślę , że są to zawodnicy drugiej linii lub będą na zasadzie rezerwy. Wielińskiego widziałem i bez urazy ale nawet na I ligę to cieniutko ,
   Czytaj całość
   natomiast Mads to nie wino , że co roku lepsze . Porównałbym jego z przejściem "Gomóły" do Gorzowa.... ba może nawet większe zdziwienie ale to jego i klubu sprawa ......ale po wpisach kibiców z Gorzowa nie widziałem euforii...raczej więcej zdziwienia !
   • Christoferus Zgłoś
    Mads Korneliussen..... skuteczny zawodnik. W pierwszej lidze wydaje mi się że 8 - 10 pkt będzie kręcić. Niestety jego transfer jakoś sympatii ie budzi zwłaszcza po pamiętnym "Nie
    Czytaj całość
    startuję - foch i już". Fakt, że gdyby moja wypłata się spóźniała też bym zapowiedział w pracy, że dopóki nie ma kasy - nie ma pracy tylko, że mógł powiedzieć, że nie chce jechać w meczu, a nie odmówić wyjazdu na tor. W tym czasie byli zawodnicy z podobnymi problemami , ale jednak większą sportową ambicją. Pożyjemy zobaczymy.
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL