Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Fredrik Lindgren i Kenneth Bjerre w Unii Leszno!

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Unia Leszno ujawniła nazwiska kolejnych dwóch "Secret Man'ów". Tym razem są to nazwiska dwóch obcokrajowców, których kibice mogli zidentyfikować na tajemniczych zdjęciach.

W sobotę Unia Leszno ogłosiła kolejny konkurs, w którym do odgadnięcia były dwa nazwiska żużlowców, którzy w przyszłym sezonie będą ścigać się w barwach leszczyńskiej drużyny. Przypomnijmy, że pierwszym zawodnikiem, który parafował dwuletnią umowę, był Damian Baliński. Tym razem wybór działaczy Unii padł na Fredrik Lindgren i Kenneth Bjerre. - Obaj zawodnicy idealnie wpisują się w naszą koncepcję budowania składu nie tylko na ten sezon. Wiedzieliśmy wcześniej, kto może opuścić nasz skład po sezonie 2012. Wówczas rozpoczęliśmy poszukiwanie zawodników, którzy idealnie pasowaliby z KSM do naszej drużyny, bo wiadomo, że głównie KSM o wszystkim decyduje. Sportowo są to młodzi, perspektywiczni, ale także doświadczeni zawodnicy. Bjerre podpisał z nami dwuletnią umowę, a Lindgren jednoroczną. Przy czym w tym drugim przypadku mamy zapis w umowie, który daje nam możliwość jej przedłużenia jeszcze w trakcie trwania sezonu. Chcemy na tych zawodników postawić nie tylko w perspektywie najbliższego sezonu. Chodziło nam o to, aby zbudować przyzwoity, wyrównany skład i myślę, że właśnie tak to wygląda - powiedział dla SportoweFakty.pl Ireneusz Igielski, dyrektor Unii Leszno.

Lindgren w minionym sezonie reprezentował barwy Betardu Sparty Wrocław i obok Tomasza Jędrzejaka był najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny. Wystąpił w 18 spotkaniach i 92 biegach. Uzyskał średnią biegopunktową 1,793, która dała mu 31. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ENEA Ekstraligi. W sezonie 2013 będzie startował z KSM równym 6,95.

Nieco lepiej w poprzednim sezonie zaprezentował się drugi nabytek Unii. Kenneth Bjerre startował we Włókniarzu Częstochowa i ze średnią 1,837 został sklasyfikowany na 29. pozycji wśród najlepszych zawodników Enea Ekstraligi. Średnio na mecz zdobywał 8,60 punktów.

Przy założeniu, ze kadrę Unii uzupełnią bracia Pawliccy oraz Tobiasz Musielak, a do składu zgodnie z doniesieniami zielonogórskiego serwisu dołączył Grzegorz Zengota, to skład leszczyńskiej drużyny w sezonie 2013 będzie wyglądał następująco:
1. Kenneth Bjerre 7,20
2. Grzegorz Zengota 5,93
3. Fredrik Lindgren 6,95
4. Damian Baliński 6,89
5. Przemysław Pawlicki 6,91
6. Piotr Pawlicki 5,92
7. Tobiasz Musielak 4,73
KSM drużyny (6 najlepszych KSM): 39,80POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (242):

Wszystkie komentarze (242)

Komentarze (242)

×
    Wszystkie komentarze (242)
    PRZEJDŹ NA WP.PL