Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Przemysław Pawlicki: Mamy super drużynę

Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski
Przemysław Pawlicki to trzeci Secret Man, który został ogłoszony podczas wtorkowej konferencji prasowej. Młody żużlowiec został kapitanem leszczyńskiej Unii na sezon 2013.

- Ja ogólnie jestem w dużym szoku, bo nie spodziewałem się, że zostanę kapitanem. Myślałem, że Damian (Baliński) będzie pełnił tę funkcję. Jest to najstarszy zawodnik tego zespołu. Damian już był kapitanem, więc może czas, abym ja spróbował - powiedział na wstępie Przemysław Pawlicki.

Starszy z braci Pawlickich jest w trakcie rehabilitacji kontuzjowanej w ubiegłym sezonie nogi. - Ja będę z całych sił pomagał drużynie, by jechała ona o najwyższe cele. Przede mną jest teraz rehabilitacja. Nogę wyleczę i będę pracował nad tym, by nasza cała drużyna funkcjonowała jak najlepiej w nowym sezonie - mówi.

21-latek nie ukrywa, że zainteresowanie osobą jego samego i jego brata przez inne kluby było duże. - Propozycje mieliśmy, ale na pierwszy miejscu zawsze stawialiśmy Unię Leszno i wszyscy wiedzieli, że dopóki tutaj nie dojdziemy do jakiegoś kompromisu, to nigdzie wcześniej nie podpiszemy żadnego kontraktu - tłumaczy Przemysław Pawlicki.

Żużlowiec Unii Leszno podczas konferencji prasowej pozdrowił także Leigh Adamsa, byłego żużlowca Byków, który przechodzi obecnie rehabilitację po tym jak doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego. - Chciałbym z tego miejsca pozdrowić Leigh Adamsa. To był zawsze mój idol i chciałbym przebić go latami jazdy w Lesznie.

Przemysław Pawlicki - kapitan Unii Leszno na sezon 2013Przemysław Pawlicki - kapitan Unii Leszno na sezon 2013
Przemysław Pawlicki zadeklarował, że wraz z bratem chciałby zakończyć karierę w Unii Leszno. - Mój tata jeździł w Lesznie, Damian Baliński także jeździ tutaj bardzo długo, więc chciałbym pozostać w tym klubie do końca swojej kariery - mówi żużlowiec i dodaje: - Ja zawsze chciałem z Piotrkiem jeździć w jednej drużynie. Nie chcę się z nim rozłączać, bo dla nas jest dużo łatwiej gdy jeździmy dla tego samego klubu. Myślę, że nikt nas nie rozdzieli, zawsze będziemy braćmi i zawsze będziemy ze sobą. Zostajemy w Unii Leszno, z czego bardzo się cieszę. Na razie podpisaliśmy kontrakt na dwa lata. Ja jako młody kapitan mogę powiedzieć, że damy z siebie wszystko. Mamy naprawdę super drużynę. Wszystkich zawodników bardzo dobrze znam. Jestem przekonany, że nikt nie odpuści i będziemy walczyć do samego końca. Pokażemy na co nas stać - zakończył.

Bracia Pawliccy i Grzegorz Zengota uzupełnili skład Unii Leszno!

na Facebooku.

Komentarze (29):

 • KibicKK Zgłoś
  że tak ci powiedział pan piotr senior, ze mieli lepsze oferty niż w lesznie ale mimo tego zostali oczywiście możesz sobie wierzyć a co niby miał tobie powiedzieć, skoro ich marzeniem
  Czytaj całość
  jest leszno po co w ogolę rozmawiali z innymi klubami? nie mieli co robić czy co? trzeba było od razu podpisać i już. ja tez pamiętam szopki z ich udzielam a takie ich mówienie do mediów czy nawet do Ciebie jak to kochają dany klub to mają na celu tylko i wyłącznie ocieplenie wizerunku (jak widać takie mydlenie oczu jest skuteczne). bo jak widać najlepszego wizerunku w zakresie rozmów transferowych to oni nie maja choć są to mili chłopacy nie powiem że nie, ale skoro zawsze chcieli jeździć w unii to mogli jeździć tak po prostu jak balon a nie 2 lata błąkali się gdzie indziej i tam tez oczywiście mówili takie cieple słowa ochy i achy o klubie do kibiców, przecież każdy żużlowiec tak robi hampel kochał leszno teraz kocha falubaz nic nowego. Dla mnie takie mówienie, ze zawsze chcieliśmy jeździć to czemu nie jechali w czym problem był? ja pamiętam jadke miedzy nimi a dworakowskim, pamiętam tez pewna imprezę gdzie było grubo, poleciały ostre słowa a teraz wielkie poklepywanie jak dla mnie obłuda. warto zaznaczyć, ze jako młodzi zawodnicy juniorzy jeździli razem już w 4 klubach jest jakiś inny zawodnik junior co by tyle klubów obskoczył?. np takiemu Balińskiemu to można wierzyć, ze jest za unia po prostu to udowadnia swoja już wieloletnia jazda w tym klubie bez żadnych afer, nie rozumiem tez tego skoro tak wspaniale jest w unii i nie chcą zmieniać klubu to po co prowadzi się rozmowy kontaktowe z innymi klubami i zabiera się swój wolny czas pojawiając się na nich nawet parokrotnie w danym klubie, tak dla rozrywki, dla zbicia czasu, na kawę sobie jeździli jakoś np balon był pewien ze chce jechać w unii i nie prowadził takowych rozmów z innymi klubami bo niczym po co skoro tam jest mu dobrze , niektórzy widać łykają takie słówka niczym holty co rok nowy klub to spełnienie jego marzeń hehhe to dlaczego co rok zmienia ten wymarzony klub. założę się ze panowie pawliccy choć będą mieli obowiązujące umowy w 2014 roku i przecież oni zawsze chcieli jechać w lesznie to mimo wszystko będą także rozmawiali z innymi klubami tak zresztą było wcześniej w roku 2010, 2011 i 2012. po co?
  • RzEsZoW Zgłoś
   Tak Przemek! - Macie super fajny sqład! Samych 3 w nadchodzącym sezonie i bezkolizyjnej jazdy! Pozdro dla Ciebie i całego Leszna z Rzeszy!
   • Antysystemowiec Zgłoś
    No Leszno ma fajny skład :) Będą mieć ciekawe potyczki ;))PzdR!
    Wszystkie komentarze (29)

    Komentarze (29)

    ×
     Wszystkie komentarze (29)
     PRZEJDŹ NA WP.PL