Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kalendarz imprez żużlowych w 2013 roku - inaguracja sezonu w Krośnie, Opolu i Rawiczu!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W środę poznaliśmy kalendarz rozgrywek żużlowych w Polsce. Sezon zainaugurowany zostanie 24 marca na torach w Krośnie, Opolu i Rawiczu, gdzie odbędą się el. Złotego Kasku i el. do Grand Prix.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Na tę chwilę w kalendarzu nie zostały jeszcze uwzględnione rozgrywki II ligi.

Kalendarz rozgrywek w Polsce w 2013 roku:
25.01 (piątek) - FIM Team Ice Speedway Gladiators WC - Sanok
26.01 (sobota) - FIM Team Ice Speedway Gladiators WC - Sanok
23.03 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Nowa Zelandia - Auckland
24.03 (niedziela) - el. Złotego Kasku / el. do Grand Prix - Opole, Rawicz, Krosno
26.03 (wtorek) - egzamin na lic Ż - organizator do ustalenia
30.03 (sobota) - Finał Złotego Kasku / Finał el. do Grand Prix - organizator do ustalenia
01.04 (poniedziałek) - Speedway Ekstraliga, I liga
02.04 (wtorek) - Turniej zaplecza kadry juniorów - organizator do ustalenia
03.04 (środa) - Turniej zaplecza kadry juniorów - organizator do ustalenia
04.04 (czwartek) - 1/2 el. Krajowych do IMŚJ - Rawicz, Gdańsk
06.04 (sobota) - Speedway Ekstraliga*
07.04 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
10.04 (środa) - Finał el. Krajowych do IMŚJ - Piła
13.04 (sobota) - Speedway Ekstraliga*
14.04 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
16.04 (wtorek) - 1/4 IMP - Grudziądz, Opole, Piła, Lublin
20.04 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Europy - 1. półfinał - Czerwonograd (Ukraina)
20.04 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Polska - Bydgoszcz
21.04 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
27.04 (sobota) - Mistrzostwa Europy Par - półfinał - Miszkolc (Węgry)
28.04 (niedziela) - Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów - 1. półfinał - Neudstadt Donau (Niemcy)
30.04 (wtorek) - egzamin na lic Ż - organizator do ustalenia
01.05 (środa) - Indywidualne Mistrzostwa Europy - 2. półfinał - Debreczyn (Węgry)
01.05 (środa) - Drużynowy Puchar Świata - 1. runda kwalifikacyjna - Daugavpils (Łotwa)
01.05 (środa) - test mecz reprezentacji Polski
04.05 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Szwecja - Goteborg
04.05 (sobota) - Finał el. Krajowych do IME - Opole
05.05 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
11.05 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów - 1. runda kwalifikacyjna - Czerwonograd (Ukraina)
11.05 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów - 2. runda kwalifikacyjna - Rawicz (Polska)
11.05 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów - 3. runda kwalifikacyjna - Lonigo (Włochy)
12.05 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
16.05 (czwartek) - 1/2 IMP - Krosno, Kraków
18.05 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Czechy - Praga
19.05 (niedziela) - Speedway Ekstraliga
20.05 (poniedziałek) - Eliminacje do cyklu Grand Prix - 1. runda - Abensberg (Niemcy)
20.05 (poniedziałek) - Drużynowy Puchar Świata - 2. runda kwalifikacyjna - Miszkolc (Węgry)
22.05 (środa) - 1/2 Srebrnego Kasku - Grudziądz, Lublin
25.05 (sobota) - 125 cc Track Racing European Cup - Pardubice (Czechy)
25.05 (sobota) - Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów - 2. półfinał - Gdańsk (Polska)
25.05 (sobota) - Speedway Ekstraliga*
26.05 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
28.05 (wtorek) - egzamin na lic Ż - organizator do ustalenia
01.06 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Wielka Brytania - Cardiff
01.06 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów - 1. półfinał - Piła
02.06 (niedziela) - Druzynowe Mistrzostwa Europy Juniorów - 1. runda kwalifikacyjna
02.06 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
02.06 (niedziela) - Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów - półfinał - Pfaffenhofen (Niemcy)
08.06 (niedziela) - Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów - 2. półfinał - Malilla (Szwecja)
09.06 (niedziela) - eliminacje do cyklu Grand Prix - 2. runda - St. Johann (Austria)
11.06 (wtorek) - I runda MDMP
12.06 (środa) - Turniej zaplecza kadry juniorów - organizator do ustalenia
13.06 (środa) - Turniej zaplecza kadry juniorów - organizator do ustalenia
15.06 (sobota) - Eliminacje do cyklu Grand Prix - 3. runda - Debreczyn (Węgry)
15.06 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Polska - Gorzów
16.06 (niedziela) - Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów - 3. półfinał - Macon (Francja)
16.06 (niedziela) - Speedway Ekstraliga
18.06 (wtorek) - II runda MDMP
19.06 (środa) - I runda Ligi Juniorów
20.06 (czwartek) - II runda Ligi Juniorów
22.06 (sobota) - Eliminacje do cyklu Grand Prix - 1. półfinał - Lonigo (Włochy)
22.06 (sobota) - Eliminacje do cyklu Grand Prix - 2. półfinał - Esbjerg (Dania)
23.06 (niedziela) - Indywidualne Mistrzostwa Europy - 3. półfinał - Mureck (Austria)
23.06 (niedziela) - Finał IMP - Tarnów
25.06 (wtorek) - 1/2 Brązowego Kasku - Kraków, Ostrów
29.06 (sobota) - Finał Mistrzostw Europy Par - Herxheim (Niemcy)
29.06 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów - 1. finał - Piła
29.06 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Dania - Kopenhaga
29.06 (sobota) - Speedway Ekstraliga*
30.06 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
02.07 (wtorek) - III runda Ligi Juniorów
03.07 (środa) - IV runda Ligi Juniorów
03.07 (środa) - Gold Trophy 80cc - Fjelsted (Dania)
04.07 (czwartek) - Gold Trophy 80cc - Fjelsted (Dania)
04.07 (czwartek) - egzamin na lic Ż - organizator do ustalenia
05.07 (piątek) - Gold Trophy 80cc - Fjelsted (Dania)
06.07 (sobota) - Gold Tophy 80cc - Fjelsted (Dania)
06.07 (sobota) - Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów - Opole
06.07 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Europy - turniej challenge - Żarnovica (Słowacja)
06.07 (sobota) - Speedway Ekstraliga*
07.07 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
10.07 (środa) - III runda MDMP
13.07 (sobota) - Drużynowy Puchar Świata - 1. półfinał - Częstochowa
15.07 (poniedziałek) - Drużynowy Puchar Świata - 2. półfinał - King's Lynn (Wielka Brytania)
16.07 (wtorek) - Turniej zaplecza kadry juniorów - organizator do ustalenia
17.07 (środa) - Turniej zaplecza kadry juniorów - organizator do ustalenia
18.07 (czwartek) - Drużynowy Puchar Świata - baraż - Praga (Czechy)
18.07 (czwartek) - V runda Ligi Juniorów
20.07 (sobota) - Drużynowy Puchar Świata - finał - Praga (Czechy)
20.07 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów - 2. finał - Daugavpils (Łotwa)
21.07 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
23.07 (wtorek) - IV runda MDMP
24.07 (środa) - el. MPPK - Łódź, Kraków, Ostrów
27.07 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Europy - 1. finał w Polsce - organizator do ustalenia
28.07 (niedziela) - Speedway Ekstraliga
30.07 (wtorek) - VI runda Ligi Juniorów
31.07 (środa) - VII runda Ligi Juniorów
01.08 (czwartek) - el. MIMP - Lublin, Ostrów, Łódź
03.08 (sobota) - Finał Brązowego Kasku - Łódź
03.08 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Włochy - Terenzano
04.08 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
06.08 (wtorek) - VIII runda Ligi Juniorów
07.08 (środa) - IX runda Ligi Juniorów
08.08 (czwartek) - egzamin na lic Ż - organizator do ustalenia
10.08 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów - 3. finał - Berwick (Wielka Brytania)
10.08 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Europy - 2. finał - organizator do ustalenia
10.08 (sobota) - 80cc Youth Speedway Racing EC - Elgane (Norwegia)
10.08 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze - 4. finał - Rzeszów
11.08 (niedziela) - 80cc Youth Speedway Racing EC - Elgane (Norwegia)
11.08 (niedziela) - Test Mecz Reprezentacji Polski
13.08 (wtorek) - MDMP - półfinały)
15.08 (czwartek) - Speedway Ekstraliga
17.08 (sobota) - Finał Srebrnego Kasku - Rawicz
17.08 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Łotwa - Daugavpils
18.08 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
20.08 (wtorek) - X runda Ligi Juniorów
21.08 (środa) - XI runda Ligi Juniorów
24.08 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów - finał - Gustrow (Niemcy)
24.08 (sobota) - Eliminacje do cyklu Grand Prix - turniej challenge - Poole (Wielka Brytania)
25.08 (niedziela) - I liga
27.08 (wtorek) - Turniej zaplecza kadry juniorów
28.08 (środa) - el. MMPPK - Piła, Krosno, Grudziądz
29.08 (czwartek) - finał Ligi Juniorów - 10.08 (sobota) - organizator do ustalenia
30.08 (piątek) - finał MPPK - Gorzów
31.08 (sobota) - Speedway Ekstraliga*
01.09 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
03.09 (wtorek) - egzamin na lic. Ż - organizator do ustalenia
04.09 (środa) - Finał MDMP - miejsca do ustalenia
07.09 (sobota) - Finał MIMP - Tarnów
07.09 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Słowenia - Krsko
08.09 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
10.09 (wtorek) - Turniej zaplecza kadry juniorów
11.09 (środa) - Turniej zaplecza kadry juniorów
11.09 (środa) - Test mecz Czechy - Polska U21 - Pardubice
14.09 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów - Finał 4 - Terenzano (Włochy)
14.09 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Europy - 3. finał - organizator do ustalenia
15.09 (niedziela) - Speedway Ekstraliga, I liga
21.09 (sobota) - Finał MMPPK - Gdańsk
21.09 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Szwecja - Sztokholm
28.09 (sobota) - Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Finał - Pardubice (Czechy)
29.09 (niedziela) - Indywidualne Mistrzostwa Europy - 4. finał w Polsce - organizator do ustalenia
01.10 (wtorek) - Turniej zaplecza kadry juniorów
02.10 (środa) - Turniej zaplecza kadry juniorów
5.10 (sobota) - FIM Speedway Grand Prix - Polska - Toruń
12.10 (sobota) - test mecz reprezentacji Polski
02.11 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów - Finał 5 - Bahia Blanca (Argentyna)
09.11 (sobota) - Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów - Finał 6 - Bahia Blanca (Argentyna)

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL