Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Karlsson kolejny sezon w Ostrowie?

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Szwed Peter Karlsson otrzymał od zarządu Ostrovii propozycję startów w sezonie 2013. Jeśli przyjmie warunki ostrowskiego klubu 43-letni żużlowiec nadal będzie reprezentował barwy pierwszoligowca.

Peter Karlsson zdobył najwięcej punktów w historii spośród wszystkich obcokrajowców, jacy reprezentowali barwy ostrowskiego klubu. "PK" startował w Ostrowie w latach 2005-2007. Do grodu nad Ołobokiem wrócił w 2012 roku już w barwach Ostrovii. Stało się tak dzięki braciom Janowi i Andrzejowi Garcarkom, którzy sfinansowali kontrakt Szweda. W sezonie 2012 Karlsson miał być liderem Ostrovii. Jednak poza meczami na własnym torze, nie brylował już tak jak za dawnych lat. Szwed osiągnął dopiero siedemnastą średnią w pierwszej lidze. Na własnym torze zdobywał średnio 2,320 punktu, a na wyjazdach o ponad 1 punkt mniej.

Żużel na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów speedway'a! Kliknij i polub nas.

Mimo tego, Szwed jest nadal w kręgu zainteresowań działaczy, ale już tylko na warunkach określonych przez ostrowski klub. - Peter Karlsson jest brany pod uwagę przy budowaniu składu Ostrovii na 2013 rok, ale nie za wszelką cenę. Szwed otrzymał naszą ofertę. Jeśli ją przyjmie, będziemy się cieszyć. Jeśli nie, tragedii nie będziemy robić. Mamy ograniczone pieniądze i kontrakty muszą być podpisywane rozsądnie - wyjaśnia Michał Widera.

Zarząd Ostrovii czeka na odpowiedź Petera Karlssona. Być może już w piątek wyjaśni się, czy doświadczony żużlowiec nadal będzie reprezentował barwy klubu nad Ołobokiem. Jeśli Szwed zdecyduje się na dalsze starty w Ostrowie, kadra seniorów pierwszoligowca będzie już prawdopodobnie kompletna. - Jeśli klub będzie zainteresowany moimi dalszymi startami w Ostrowie, na pewno rozważę tę propozycję - mówił po 60. Turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego Peter Karlsson.

Peter Karlsson w sezonie 2012 brylował głównie na ostrowskim torzePeter Karlsson w sezonie 2012 brylował głównie na ostrowskim torze

na Facebooku.

Komentarze (26):

 • Winiu Zgłoś
  też bym jednak chciał aby pozostał. Już tak skuteczny nie jest jak za czasów eldorado ale nadal na ostrowskim owalu może wygrać z każdym co pokazał na łańcuchu herbowym. jego akcje
  Czytaj całość
  po zewnętrznej to firmówka na naszym torze. Proponowałbym aby u nas jechał jako prowadzący parę a na wyjazdach jako druga linia
  • SzostiOSW Zgłoś
   Kurcze a ja właśnie bym bardzo chciał PK w naszej drużynie
   • Gzegozenek Zgłoś
    Ja się cieszę bo widzę tu głos rozsądku,nie za wszelka cenę. PK na 1 lige dalej jest wartościowym zawodnikiem i pewna ilość punktów gwarantuje,choc juz niekoniecznie jako lider.
    Czytaj całość
    Zobaczymy co zdecyduje.
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL