Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ŻKS ROW Rybnik musi spłacić długi?!

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Polski Związek Motorowy przyznał zespołowi ŻKS ROW Rybnik licencję warunkową na starty w rozgrywkach drugiej ligi. Rybniczanie prawdopodobnie będą musieli spłacić zobowiązania poprzedniego klubu.

Decyzja Prezydium Polskiego Związku Motorowego oznacza, że działacze rybnickiej drużyny muszą zawrzeć porozumienia w sprawie zobowiązań wobec żużlowców ROW Rybnik za poprzedni sezon.

Decyzja Prezydium PZM:

Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego (...) zdecydowało:

1. uchylić w całości decyzję podjętą w dniu 7 grudnia 2012 r. przez Zespół;

przekazać sprawę Zespołowi do ponownego rozpatrzenia z zaleceniem przyznania Stowarzyszeniu licencji warunkowej i ustalenie jako warunku podpisanie przez Stowarzyszenie do dnia 31.01.2013 r. Porozumienia z Polskim Związkiem Motorowym,o którym mowa § 4 ust. 3 "Regulaminu"


Paragraf 3 "Regulaminu Przyznawania, odmowy przyznania i pozbawiania licencji uprawniającej do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów Ekstraligi, I i II ligi żużlowej" brzmi następująco:

1. Dotyczy wszystkich klubów:Klub nie może otrzymać licencji w wypadku, gdy spełniony jest jeden z poniższych warunków:
1) klub zgłasza we wniosku o nadanie licencji jako pozostający w jego dyspozycji stadion żużlowy, pozostający w poprzednim sezonie w dyspozycji innego klubu, który nie wystąpił o nadanie licencji na kolejny sezon, a posiada zadłużenie wobec:
a) zawodników krajowych i zagranicznych,
b) innych klubów żużlowych,
c) FIM i UEM oraz kontraktowych promotorów FIM i UEM,
d) PZM,
e) spółki EŻ,
f) osób urzędowych,
2) w skład jego organów wchodzi osoba fizyczna będąca w poprzednim sezonie członkiem organu innego klubu.
Zespół może przyznać licencję warunkową w wypadku wskazanym w pkt 1 lub 2, w sytuacji, gdy klub wraz z wnioskiem o nadanie licencji złoży pisemne zobowiązanie do spłaty należności innego klubu do dnia 31 stycznia roku, na który wydano Licencję lub do tego dnia zawrze z PZM inne porozumienie w tym zakresie. Brak spłaty przedmiotowych należności w zakreślonym terminie spowoduje wygaśnięcie licencji warunkowej.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • Sładziu Zgłoś
  Myśla że bydzie dobrze
  • machujski Zgłoś
   Nie piszcie jakie jest prawo i z jakiej racji macie spłacać itd. Jeśli macie rację to idźcie z tym do sądu i wygrajcie sprawę i będzie żużel w Rybniku. A teraz to macie spłacić i
   Czytaj całość
   komornika wysłać mopowi niech mu chatę zajmie. Prościej wykupić długi od zawodników np. za 50% i komornik zajmie się mopem żeby to odzyskać od mopa. A prawda jest taka, że całe miasto patrzyło jak oszust okradał zawodników przez trzy lata i nikt tyłka nie ruszył, a teraz wielkie halo. To jest tak jak rodzice odpowiadają za szkody wyrządzone przez dzieci bo Rybnik jest jedną rodziną żużlową i waszych długów nie spłaci babcia klozetowa z dworca w Katowicach.
   • casus Zgłoś
    No to co za problem niech założą drożynę Slask Swietochlowice i rozgrywają mecze na stadionie RKM-u .
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL