Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jerzy Drozd: Nasz zespół nie będzie słabszy

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Kolejarz Opole zakończył już kontraktowanie seniorskiego składu na tegoroczne rozgrywki II ligi. Opolanie szukają jeszcze zawodników młodzieżowych.

- Musimy zakontraktować młodzieżowców, bo tego od nas wymaga regulamin. Osobiście nie prowadzę rozmów z juniorami, tym zajmuje się trener. Na ten moment zainteresowani jesteśmy głównie trzema zawodnikami, z Zielonej Góry, Tarnowa i Częstochowy. Jeśli się uda niedługo podpiszemy z nimi kontrakty. Dodatkowo dogadaliśmy się ze Spartą Wrocław i będziemy mogli skorzystać z któregoś z ich juniorów na zasadzie gościa. Może się więc przykładowo okazać, że Łukasz Bojarski będzie jeździł u nas jako gość - powiedział Jerzy Drozd w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej Opole.

W 2013 roku w II lidze wystartuje sześć drużyn. Jak zatem szansę swojego zespołu ocenia prezes opolskiego klubu? - Z tego co widać, zespół z Piły może być mocny. Postawił na doświadczonych zawodników i do tego na obcokrajowców. Nie wiem, jak ułoży się kompletowanie składu w Rybniku. Kraków wydaje się nieco utknął w miejscu. Jednak będą to na pewno mocni przeciwnicy. Mogę powiedzieć tyle, że nasz zespół nie będzie słabszy, niż w minionym sezonie. Odszedł co prawda Michał Mitko, ale Stanisław Burza i Marcin Jędrzejewski, to zawodnicy, którzy powinni być liderami. Do tego bracia Rempałowie zapowiadają, że wyciągną wnioski po poprzednim sezonie i popracują więcej przy sprzęcie. Mogą być więc też mocnymi punktami zespołu - stwierdził Drozd.

Do tej pory kontrakty z Kolejarzem parafowali Marcin Jędrzejewski, Marcin Sekula, Adam Czechowicz, Tomasz Rempała, Stanisław Burza, Marcin Rempała i Michał Łopaczewski.

Sezon ligowy opolanie zainaugurują pojedynkiem na własnym torze ze Speedway Wandą Kraków.

Źródło: Gazeta Wyborcza Opole

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • KibicZOPOLA Zgłoś
  A ja się dzisiaj z prezesem zgadzam. Otóż...Zamiana Mitki na Burzę i...powiedzmy Pecyny na Jędrzejewskiego, to z pewnością nie są osłabienia. Brak będzie Biełusowa i raczej nie
  Czytaj całość
  błyśniemy w formacji juniorskiej, ale wierzę, że dość często "skorzystamy" z usług Bojarskiego. Brak Biełusowa oczywiście będzie bolesny, ale regulamin o polskich młodzieżowcach dotyczy każdego i w żadnym II ligowym klubie nie będzie z tego powodu różowo. Osobiście liczę na "reaktywację" Rempałów, bo w moim odczuciu i jednego i drugiego (złaszcza Marcina) stać na wiele, wiele trójek. Gdyby moje życzenia o wysokiej formie braci się sprawdziły, to dodając Burzę, Jędrzejeeskiego oraz walczącego o każdy punkt Łopaczewskiego (tudzież Ciesia w na opolskim owalu) drużyna wygląda na silną...Reasumując: Wiele zależy od Rempałów, bo udam, że profesjonalni Burze i Jędrzejewski swoje zrobią zawsze, tj. 20 oczek.
  • paniczunio Zgłoś
   stefan co ty tu robisz??? do silnikow zapierd... do konca stycznia maja byc gotowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   • sympatyk zuzla Zgłoś
    Czytając skład to jak na 2Lopolanie mają mocny skład mogą coś porządzić w czwórce powodzenia.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL