Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Unibax Toruń chce pieniędzy od swoich zawodników?

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Jak informuje Gazeta Pomorska, Unibax Toruń wysłał swoim zawodnikom wezwania do zapłaty. Żużlowcy mają zwrócić klubowi ponad 200 tysięcy złotych.

Torunianie chcą zwrotu pieniędzy od Adriana Miedzińskiego, Ryana Sullivana i Darcy'ego Warda. Zgodnie ze wzorem kontraktów, który wszedł w życie dwa lata temu, kluby mogą obniżyć pensje zawodnikom, jeżeli żużlowcy obniżą swoją dyspozycję w stosunku do poprzedniego sezonu.

Im więcej miejsc straci zawodnik w klasyfikacji, tym jego zarobki mogą zostać zredukowane o odpowiedni procent.

Jak informuje Gazeta Pomorska - pomorska.pl, Unibax postanowił skorzystać z tego zapisu i zażądał od Miedzińskiego kwoty około 200 tysięcy złotych. Kilkadziesiąt tysięcy złotych oddać torunianom będą musieli Australijczycy. Zawodnicy nie chcą się z tym faktem pogodzić, a wychowanek toruńskiego zespołu rozmawia z klubem tylko za pośrednictwem prawnika.

Według gazety, żużlowcy mają duże szanse na wygranie tego sporu, bowiem zapisy w kontraktach nie są zbyt precyzyjne.

Zapis w kontraktach zawodników:

1) Klub ma prawo do stosunkowego obniżenia lub podwyższenia ogólnej kwoty wynagrodzenia przysługującego Zawodnikowi z kontraktu na dany sezon według zasady, że odpowiednio obniżenie lub podwyższenie wynagrodzenia będzie miało miejsce w przypadku odpowiednio obniżenia lub podwyższenia pozycji zajmowanej przez Zawodnika w klasyfikacji średniej biegopunktowej publikowanej przez odpowiedni dla danych rozgrywek podmiot zarządzający. na koniec danego sezonu w stosunku do miejsca zajmowanego przez Zawodnika w tejże klasyfikacji w sezonie poprzednim w ten sposób, że:
a) spadek lub awans o 5 miejsc spowoduje odpowiednio zmniejszenie lub zwiększenie przysługującego zawodnikowi wynagrodzenia o 5%,
b) spadek lub awans o 10 miejsc spowoduje odpowiednio zmniejszenie lub zwiększenie przysługującego zawodnikowi wynagrodzenia o 10%,
c) spadek lub awans o 15 miejsc spowoduje odpowiednio zmniejszenie lub zwiększenie przysługującego zawodnikowi wynagrodzenia o 15%,
d) spadek lub awans o 20 miejsc spowoduje odpowiednio zmniejszenie lub zwiększenie przysługującego zawodnikowi wynagrodzenia o 20%.


Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Źródło: Gazeta Pomorska - pomorska.pl

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (233):

Wszystkie komentarze (233)

Komentarze (233)

×
    Wszystkie komentarze (233)
    PRZEJDŹ NA WP.PL