Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mikkel B. Jensen: Będziemy w czołowej trójce

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Stelmet Falubaz Zielona Góra uznawany jest za jednego z faworytów do tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Podobnego zdania jest Mikkel B. Jensen, który uważa, że jego klub sezon zakończy z medalem.

Włodarze Stelmet Falubazu Zielona Góra solidnie wzmocnili skład przed nadchodzącym sezonem. Barwy czwartej drużyny Ekstraligi zasilił między innymi Mikkel B. Jensen. Dla reprezentanta Danii będzie to debiutancki sezon w Enea Ekstralidze. W zeszłym roku 18-latek startował w drużynie ROW Rybnik. Na II-ligowych torach wystąpił on w czterech spotkaniach, w których na swoim koncie zapisał 38 "oczek" i dorzucił do tego dorobku 5 bonusów.

W 2012 roku Jensen osiągał sukcesy na arenie międzynarodowej. Wraz z reprezentacją Danii zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Świata, a w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów wywalczył brązowy medal. Jego dobrą dyspozycję dostrzegli włodarze polskich klubów. Mimo młodego wieku Duńczyka stać na dobre rezultaty i powinien być silnym punktem zielonogórskiej drużyny. Sam zawodnik wierzy, że jego klub rozgrywki zakończy w pierwszej trójce.  - Myślę, że mamy silną drużynę z wielką energią. Są tu zawodnicy o uznanych nazwiskach. Liderami na pewno będą Jarek, PePe i AJ. Ale reszta zespołu też na pewno pokaże wiele. Sądzę, że będziemy w czołowej trójce w tym roku. Chciałbym w tym sezonie pojechać w jak największej ilości meczów w barwach Falubazu i prezentować się jak najlepiej - przyznał w rozmowie z portalem sport.zgora.pl Duńczyk.

Młody jeździec w ostatnich tygodniach intensywnie pracuje nad kondycją. Zawodnik Stelmet Falubazu wraz z klubowymi kolegami był na obozie w Harrachovie, a także trenuje indywidualnie w swojej ojczyźnie. Jednym z elementów przygotowań reprezentanta Danii do nadchodzącego sezonu jest boks. - Boksuję cztery razy w tygodniu i robię to od czasu, gdy zakończyłem jazdę na motocyklu. Poza tym biegam, pływam, trenuję na siłowni i w sali. Na pewno będę gotów do jazdy w dobrej formie w nadchodzącym sezonie - zapowiedział Jensen.

Źródło: sport.zgora.pl

Mikkel B. Jensen w tym roku zadebiutuje w EkstralidzeMikkel B. Jensen w tym roku zadebiutuje w Ekstralidze

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL