Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polonia będzie miała strategicznego sponsora

Marcin Kozłowski
Marcin Kozłowski
Składywęgla.pl mają zostać strategicznym sponsorem żużlowców bydgoskiej Polonii i być w nazwie drużyny. Współpraca między klubem a firmą ma trwać przez co najmniej trzy sezony.

Władze Polonii Bydgoszcz po skompletowaniu zespołu na sezon 2013 zamykają budżet na bieżący rok. Niebawem na konto klubu ze Sportowej ma wpłynąć pokaźna suma bowiem szefowie polonistów finalizują rozmowy ze  strategicznym sponsorem. Zostaną nim składywęgla.pl. Nieoficjalnie wiemy, że współpraca między klubem a nowym dobroczyńcą ma trwać trzy sezony. Co roku klub ma otrzymywać około 300-400 tys. złotych. składywęgla.pl pojawią się prawdopodobnie w nazwie drużyny.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!


Już w ubiegły poniedziałek Jarosław Deresiński, prezes Polonii powiedział na naszych łamach: - Być może uda się pozyskać nam strategicznego sponsora. Prowadzimy w tej sprawie negocjacje z trzema ogólnopolskimi firmami. Nie chcę jednak gwarantować, że rozmowy zakończą się sukcesem, bo kiedy zostałem prezesem Polonii niemal wszystkie wielkie firmy miały już zamknięte budżety na 2013 rok. Ale na sezon 2014 nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem strategicznego partnera.

Jak się okazuje rozmowy zakończyły się sukcesem bardzo szybko. Firma składywęgla.pl istnieje od 2002 roku i zajmuje się sprzedażą węgla kamiennego. Swoją siedzibę ma w podbydgoskich Białych Błotach, a w całym kraju 150 punktów. Firma wspiera działalność sportową i kulturalną. Jest m.in. sponsorem medalistki olimpijskiej, kajakarki Beaty Mikołajczyk i drużyny baseballowej Baza Bydgoszcz. Wspiera także Więcborski Klub Motorowy i różne akcje charytatywne.Ostatni raz żużlowcy znad Brdy strategicznego sponsora mieli w sezonie 2006. Jako Budlex Polonia zdobyli wówczas brązowy medale Drużynowych Mistrzostw Polski. I był to ostatni "krążek" polonistów wywalczony w zmaganiach Ekstraligi.

na Facebooku.

Komentarze (123):

Wszystkie komentarze (123)

Komentarze (123)

×
    Wszystkie komentarze (123)
    PRZEJDŹ NA WP.PL