Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Solarski nie jest wiceprezesem Wybrzeża. Firma Tadeusza Zdunka sponsorem tytularnym?

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Henryk Solarski zrezygnował z funkcji wiceprezesa Wybrzeża Gdańsk. Finansował on działania klubu w pierwszych tygodniach pod wodzą nowego zarządu.

Henryk Solarski jest prezesem firmy Mar-Tom, dodatkowo miał przyciągnąć do klubu milion złotych z firmy Star Carboline. Umowa z tą firmą nie została jeszcze podpisana. Jak podał portal trojmiasto.pl, Solarski odmówił komentarza na temat swojej rezygnacji.

Budżet Wybrzeża w 2013 roku ma wynieść 5 milionów złotych. - Nie czas na panikę, choć nie ukrywam, że mamy lekką zadyszkę, gdyż finalizowanie rozmów ze sponsorami mocno się przeciąga. Cały czas zabiegamy o nowych sponsorów, nawet tych mniejszych. Obecnie możemy powiedzieć, że mamy około 90 procent budżetu na kwotę 4,5 - 5 milionów złotych. W tych kalkulacjach zakładamy, że otrzymamy milion złotych dotacji od Miasta w ramach kończącego się 19 marca konkursu na promocję Gdańska poprzez sport żużlowy oraz uwzględniamy oczekiwane wpływy z biletów. Z tego tytułu spodziewamy się około 700 tys. złotych, bo o takich pieniądzach mowa jeśli średnia widownia wyniesie nieco ponad pięć tysięcy widzów na mecz - powiedział Robert Terlecki.

Ponadto w rozmowie z trojmiasto.pl Terlecki przyznał, że jedną z firm, dla której ma się znaleźć miejsce w nazwie drużyny ma być firma należąca do Tadeusza Zdunka, prezesa Rady Nadzorczej Wybrzeża. Jest on właścicielem kilku przedsiębiorstw wchodzących w skład Grupy Zdunek. Posiada m.in. salony samochodowe takich marek, jak Renault, BMW, Dacia oraz Mini.

Źródło: trojmiasto.pl

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (19):

 • GKS Wybrzeże fan Zgłoś
  Ciekawe, ciekawe... ciekawe gdzie są teraz ultrasi z swoim zachwytem dla nowego prezesa. Ja niestety również czuję, że to wszystko patykiem na wodzie pisane. 5 tys. średnia na mecz, cóż
  Czytaj całość
  życzę powodzenia mimo ogromu optymizmu, w ubiegłym roku średnia była 5,5tys na mecz - a była to Eliga. Bańka od miasta? Mam nadzieję, że prezes policzył, że od tego odliczą mu VAT i Bóg wie co jeszcze. Obym się mylił, ale cudów nie będzie. I nie piszcie, że długi po poprzednim były ogromne, więc dlatego jest tak ciężko.
  • Loljan Zgłoś
   No cóż większości to nie dziwi. Otoczenie rynkowe jest trudne i nikt teraz nie wykłada kasy bez zastanowienia. Nie będzie sponsora tytularnego za uczciwą kasę (czyli min 0,5 mln) tylko
   Czytaj całość
   sponsor tytularny który i tak wykłada kasę (czyli p. Zdunek)więc to przelewanie z jednej szklaneczki w drugą. I Misiek nie zobaczy ani złotówki za "przygotowanie" do sezonu. No i jeszcze długi Świdra, Ozila i Bogdanowa. plus inne "trupy z szafy". A pisałem że będzie ciężko to mnie mieszaliście z błotem. A juz wirtualna kasa z miasta plus wirtualna kasa od kibiców to mistrzostwo świata. Rok temu w podobny sposób budżet zmalowała Bydgoszcz (kibice) i Gorzów (sponsorzy)...Myślę że do początku ligi jeszcze wypłynie trochę błotka i smrodku. Nie zapominajcie o licencji (Świder już o to zadba). Ale w sumie trzymam kciuki. PS. ciekaw kiedy na stadionie pojawi się graffiti "Polny wróć"...
   • tomi Zgłoś
    Dokładnie, żadnego Polnego w Wybrzeżu. On tak to wszystko ogarnia, że wygenerował się jeden wielki dług. Terlecki był jedyną możliwą opcją, bo widzieliśmy, że więcej chętnych
    Czytaj całość
    nie było. Być może było to spowodowane też warunkami potencjalnych kandydatów do konkursu jakie Polny ze Skabowskim ustalili, ale pewne jest, że mało kto chciałby się pchać w to bagno. Nie widzę tego wszystkiego w różowych kolorach i mam spore obawy. Awans swoją drogą, ale najważniejsze to wyprowadzić klub na prostą. Bez solidnych fundamentów finansowych awans nie ma sensu.
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL