Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ekspresowe tempo prac w Częstochowie. Niedzielny mecz zgodnie z planem? (foto)

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Częstochowianie mówiąc, że nie próżnują, absolutnie nie rzucają słów na wiatr. Efekty prowadzonych na stadionie w Częstochowie prac dostrzeże bowiem nawet niezainteresowany laik.

Jeszcze niedawno na torze przy Olsztyńskiej zalegał śnieg, było ponuro, nieprzyjemnie, zupełnie jak w środku mroźnej zimy. Włodarze klubu postanowili jednak rozpocząć proces usuwania śniegu ze stadionu. Z pomocą sztabu ludzi, w tym przede wszystkim zwykłych kibiców Włókniarza, którzy służyli pomocą w swoim wolnym czasie, bardzo szybko udało się pozbyć białego puchu.

W poniedziałek byliśmy z wizytą na Arenie Częstochowa. Z toru zdjęta była już folia, z kolei nawierzchnia mocno grząska, by nie napisać bagnista (naturalnie nie we wszystkich miejscach). Specjalista od częstochowskiego owalu, Andrzej Puczyński, doskonale wiedział, jak zaopiekować się torem, gdyż już we wtorek różnica była kolosalna. Około godziny 12 zbronowany tor przesychał.

Po południu na częstochowski owal wyjechały samochody, które go ubijały. Następnie doszło do ponownego zbronowania toru i kolejnego ubijania. Różnicę najłatwiej dostrzec na poniższych fotografiach.

W Częstochowie od niedzieli na szczęście nie pada, a temperatura w ciągu dnia sięga około 10 stopni Celsjusza. Nieco brakuje słońca, które przyspieszyłoby proces przesychania nawierzchni. Biało-zieloni liczą jednak, że aura w końcu okaże się na tyle łaskawa, że w piątek i sobotę będą mogli przeprowadzić treningi, a w niedzielę rozegrać pierwsze w tym sezonie spotkanie ligowe ze składywęgla.pl Polonią Bydgoszcz.

Prognoza pogody dla Częstochowy na najbliższe dni (za meteo.pl):
Środa
Temp.: ok. 12°C
Opad: drobny deszcz w godz. 9:00 -13:00 (od 0.1mm do 2mm)
Wiatr: ok. 18 km/h

Czwartek
Temp.: ok. 15°C
Opad: brak
Wiatr: ok. 18 km/h

Częstochowski tor we wtorek, przed godziną 12...

Na zdjęciu Jarosław DymekNa zdjęciu Jarosław Dymek
Pierwszy łukPierwszy łuk

i po godzinie 15.


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL