Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pokaz siły "Lwów" - relacja z treningu punktowanego GKM Grudziądz - Dospel Włókniarz Częstochowa

Kamil Tecław
Kamil Tecław
Dospel Włókniarz Częstochowa nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem pierwszoligowego GKM-u Grudziądz w czwartkowym treningu punktowanym. Goście kontrolowali przebieg spotkania i wygrali 53:36.

Drużyna Jarosława Dymka od początku budowała przewagę, która po 10. biegu wzrosła nawet do dwudziestu punktów. W częstochowskiej ekipie brylował Emil Sajfutdinow, który pojawił się na torze trzykrotnie i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. W 5. gonitwie czwartkowych zmagań plecy Rosjaninowi pokazał Norbert Kościuch. "Norbi" dobrze wyszedł spod taśmy i nie oddał prowadzenia do samej mety. Menedżer "Lwów" może być w szczególności zadowolony z postawy swoich młodzieżowców. Każdy z nich pokazał się z bardzo dobrej strony. Po świetnie rozegranym pierwszym łuku w 4. wyścigu biegowe zwycięstwo odniósł Rafał Malczewski. Dobrze na motocyklu prezentował się także Artur Czaja. Ambitną jazdę pokazał za to Adam Strzelec, który w kilku wyścigach napędził strachu rywalom.

Grudziądzkich kibiców cieszy przede wszystkim dobra postawa Hubert Łęgowika. Wychowanek Dospel Włókniarza Częstochowa w sezonie 2013 będzie startował w barwach GKM-u Grudziądz na zasadzie "gościa" i być może wystąpi w niedzielnym meczu pomorskiej ekipy z Lokomotivem Daugavpils. - Formację młodzieżową na mecz z Bydgoszczą mam już wybraną i na pewno nie będę robił kłopotów innym chłopaków, aby pościgali się gdzieś indziej. Najważniejsza jest możliwość startów i nabierania doświadczenia - powiedział Dymek.

Menedżer częstochowskiej ekipy może być także zadowolony z dyspozycji Rune Holty. Dorobek Norwega z polskim paszportem mógłby być jeszcze większy, gdyby nie kuriozalna sytuacja z 13. wyścigu. Były uczestnik cyklu Grand Prix stoczył piękną walkę z Kevinem Woelbertem i pewnie mknął do mety po trzy punkty. Doświadczony zawodnik chciał zaakcentować swoją wygraną jazdą na jednym kole. Niestety tuż przed metą zaliczył niegroźny upadek i nie dopisał do swojego dorobku kolejnych trzech "oczek". 

Rune Holta zaliczył niegroźny upadek podczas treningu punktowanego w GrudziądzuRune Holta zaliczył niegroźny upadek podczas treningu punktowanego w Grudziądzu

Jak zwykle, mimo zdobycia tylko siedmiu "oczek" świetnie zaprezentował się Grigorij Łaguta, który w wygranych biegach miał ogromną przewagę nad rywalami. Spore słowa pochwały należą się Rafałowi Szombierskiemu i Mirosławowi Jabłońskiemu. Obaj prezentowali agresywną i przede wszystkim skuteczną jazdę. - Pierwsze biegi były bardzo udane. Na trzeci mój wyścig zmieniłem motocykl, bo nie chciałem "katować" tego dobrego silnika - ocenił wychowanek Startu Gniezno.

W zespole gospodarzy najlepiej zaprezentował się wcześniej wspomniany Kościuch o którego postawę w niedzielnym meczu z Łotyszami kibice powinni być spokojni. Po raz kolejny zabłysnął Mateusz Rujner, który odniósł jedno biegowe zwycięstwo. Po dwóch nieudanych startach wreszcie przebudził się Tomasz Chrzanowski. - Czwartkowe zawody dały już jakiś efekt. Dokonałem korekt w motocyklu i udało mi się w końcu znakomicie wyjść ze startu. Od razu miało to przełożenie na zdobycz punktową - powiedział "Chrzanek".

Brakowało skuteczności Andriejowi Karpowowi. Ukrainiec nie dysponował dobrymi wyjściami spod taśmy i ciężko było mu później wyprzedzać rywali na dystansie. Dodatkowo brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Europy w ostatnim biegu zaliczył groźny upadek i zaraz po spotkaniu udał się na prześwietlenie. Grudziądzcy kibice mają nadzieję, że to nic groźnego i Karpow będzie w stuprocentach gotowy do starcia z Lokomotivem.

Czwartkowy trening punktowany był ostatnim sprawdzianem dla GKM-u. Przed niedzielnym spotkaniem trenować będą Scott Nicholls i Chris Harris , a pozostali zawodnicy postarają się wyeliminować mankamenty sprzętowe przed ważną inauguracją sezonu.

Dospel Włókniarz Częstochowa - 53
1. Emil Sajfutdinow - 8 (3,2,3,-)
2. Mirosław Jabłoński - 5+2 (2*,-,2*,1)
3. Grigorij Łaguta - 7 (3,1,-,d,3)
4. Rafał Szombierski - 6+1 (1,3,2*,-)
5. Rune Holta - 7 (1,3,3,w)
6. Artur Czaja - 6 (3,0,0,3)
7. Rafał Malczewski - 7 (1,3,1,2,0)
8. Adam Strzelec - 7+1 (0,3,2,2*)

GKM Grudziądz - 36

9. Kevin Woelbert - 8+1 (1,2,1,3,1*)
10. Tomasz Chrzanowski - 6+1 (0,1*,d,3,2)
11. Norbert Kościuch - 9 (2,3,2,1,1)
12. Denis Niedzielski - 0 (d,-,-,-)
13. Andriej Karpow - 5+1 (0,2,1,2*,w)
14. Mateusz Rujner - 4 (0,1,n/s,3)
15. Hubert Łęgowik (gość) - 4 (2,2,0)
16. Karol Szychowski - 0 (0,u)

Bieg po biegu:

1. Sajfutdinow, Jabłoński, Woelbert, Chrzanowski 1:5
2. Czaja, Łęgowik, Malczewski, Rujner 2:4 (3:9)
3. Łaguta, Kościuch, Szombierski, Niedzielski (d) 2:4 (5:13)
4. Malczewski, Łęgowik, Holta, Karpow 2:4 (7:17)
5. Kościuch, Sajfutdinow, Rujner, Strzelec 4:2 (11:19)
6. Szombierski, Karpow, Łaguta, Rujner (n/s) 2:4 (13:23)
7. Holta, Woelbert, Chrzanowski, Czaja 3:3 (16:26)
8. Sajfutdinow, Jabłoński, Karpow, Łęgowik 1:5 (17:31)
9. Strzelec, Szombierski, Woelbert, Chrzanowski (d/start) 1:5 (18:36)
10. Holta, Kościuch, Malczewski, Szychowski 2:4 (20:40)
11. Chrzanowski, Karpow, Jabłoński, Łaguta (d/4) 5:1 (25:41)
12. Rujner, Malczewski, Kościuch, Czaja 4:2 (29:43)
13. Woelbert, Strzelec, Holta (w/u), Szychowski (u/3) 3:2 (32:45)
14. Łaguta, Chrzanowski, Woelbert, Malczewski 3:3 (35:48)
15. Czaja, Strzelec, Kościuch, Karpow (w) 1:5 (36:53)

widzów: ok.250
Sędziego nie było, czasów nie mierzono.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Betis Zgłoś
  Pokaz sily? buhahahhaha W tym skladzie co jechal GKm to i Wanda krakow w 1 skladzie w takim jakim jechal ckm praktycznie by tam wygrala/ Gdyby bylo 65-25 bo tyle powinno byc to bylby pokaz
  Czytaj całość
  sily, a tak?5. Kościuch, Sajfutdinow, Rujner, Strzelec 4:2 (11:19)To jest pokaz sily? Czy kompemitacja pary Włooknaiarza?
  • fanGrudziądzGKM Zgłoś
   Wiadomo coś na temat spotkania z kibicami ?
   • k 53 GKM Zgłoś
    Witam.Dokladnie,,,Skarzyna ,,zginal w wypadku samochodowym/predkosc/,dokladnie na zakrecie Szosy Torunskiej ,gdzie dzisiaj jest rondo prowadzace Nas do autostrady A1.Pozdro GKM.PS.Bylem na
    Czytaj całość
    obydwu sparingach .Jak na tle extraligowcow na dzisiaj nie jest zle.Ale co pokaza Angole z marszu?.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL