Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niedzielne mecze oczami Władysława Komarnickiego

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Władysław Komarnicki w niedzielnych meczach żużlowych stawia na gospodarzy. Prezes honorowy Stali Gorzów uważa, że szansę na zdobycie dwóch punktów na obcym torze ma jedynie Stelmet Falubaz.

ENEA Ekstraliga 

Dospel Włókniarz Częstochowa - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz 

Własny tor jest zawsze sprzymierzeńcem. Poza tym, bardzo istotne jest to, że gospodarze mają zdecydowanie bardziej wyrównany zespół. Wielkie znaczenie będzie mieć postawa Sajfutdinowa. To lider, który zdobędzie zdecydowanie więcej punktów niż najlepsi żużlowy bydgoskiego zespołu. Typuję wynik 53:37.

Lechma Start Gniezno - Stelmet Falubaz Zielona Góra 

Nie można zapominać o wynikach, które osiągali dotychczas poszczególni zawodnicy. Falubaz ma ludzi, którzy są stabilni w tym, co robią. Poza tym, doskonale znam Mateja Zagara, który nie przepada za torem w Gnieźnie. Uważam, że upłynie wiele czasu zanim się na nim w stu procentach odnajdzie. Myślę, że będzie się męczył przynajmniej połowę sezonu zanim się dopasuje. Poza tym, Falubaz ma zdecydowaną przewagę na pozycjach juniorskich. Postawa Patryka Dudka nie podlega dyskusji.  Typuję wynik 42:48.  

Unibax Toruń - Betard Sparta Wrocław 

Zawsze będę przeciwnikiem likwidacji KSM-u, a niedzielny mecz w Toruniu będzie tego potwierdzeniem. Jeśli zlikwidujemy KSM, większość meczów będzie wyglądać jak ten niedzielny na MotoArenie. Nie widzę najmniejszych szans dla Wrocławia. Jedyna nadzieja, że gospodarze będą eksperymentować i puszczać juniorów. To będzie także dobre spotkanie Tomasza Golloba. Uważam, że na dzień dobry bez wysiłku zrobi komplet punktów. Typuję wynik 60:30. 

Stal Gorzów - PGE Marma Rzeszów 

Obserwowałem sparing z Gnieznem i jeżeli Nermark dobrze wjedzie się w tor, to wygrają gospodarze. Najsłabszym ogniwem w tym zespole jest Łukasz Cyran. Okoniewski nigdy nie robił cudów w Gorzowie. Jemu ten tor kompletnie nie leży. W naszym klubie kręcił zera i jedynki. W okolicach kompletu zakręci się na pewno Pedersen, dobrze może pojechać Walasek. Dwóch zawodników nie wygra jednak meczu. Typuję wynik 50:40. 

Unia Tarnów - Fogo Unia Leszno (mecz 18. kwietnia)

Unię Leszno stawiam w tym roku wysoko, ale pamiętam też, że im nie leży tor w Tarnowie. Oni jadą na przyczepnym torze, a Cieślak przygotuje twardy. To według mnie zadecyduje o sukcesie gospodarzy. Typuję wynik 52:38. 

I liga 

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź 

Nawet brak Miśkowiaka nie zrobi różnicy. Gdańsk ma świetnego juniora. To naprawdę znakomity chłopak. Skład gospodarzy jest wyrównany. Jonasson powinien pojechać na swoim poziomie, a ciekawym pomysłem może być Ruud, który potrafi się zmobilizować na zawody. Typuję wynik 62:28. 

GKM Grudziądz - Lokomotiv Daugavpils 

Lokomotiv to taka trudna drużyna. U siebie bardzo mocni, a na wyjazdach nieco słabsi. Zawsze mają jednak stosunkowo wyrównany skład i wierzę, że to pozwoli im nawiązać walkę w Grudziądzu. Uważam, że w całym dwumeczu lepsza okaże się drużyna z Łotwy. U siebie powinni wygrać bez większych problemów, ale w niedzielę mecz jest w Grudziądzu. Typuję wynik 50:40. 

na Facebooku.

Komentarze (84):

Wszystkie komentarze (84)

Komentarze (84)

    Wszystkie komentarze (84)
    PRZEJDŹ NA WP.PL