Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zmora: Nermark może wrócić za 3 tygodnie

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
W niedzielę [tag=860]Stal Gorzów[/tag] podejmie Lechmę Start Gniezno. W tym meczu nie pojedzie Daniel Nermark, za którego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Nie wiadomo dokładnie, kiedy Szwed wróci do jazdy.

- W najgorszym wypadku przerwa może trwać aż sześć tygodni - poinformował nas prezes gorzowskiego klubu, Ireneusz Maciej Zmora. Jest jednak szansa, że ten czas zostanie skrócony. - Może uda nam się to skrócić do 2-3 tygodni. Daniel przeszedł u nas wstępne badania. Postanowił jednak pojechać do swojego lekarza do Szwecji. Czekamy na jego opinię, ile to może potrwać - przyznał włodarz.

Jak już wspominaliśmy, w przypadku Daniela Nermarka zastosowany zostanie przepis o Zastępstwie Zawodnika. Patrząc na ostatnie fatalne występy doświadczonego Szweda na Stadionie im. Edwarda Jancarza może to wyjść gorzowianom na dobre. Prezes jest jednak innego zdania. - To nieszczęście. Sytuacja jest wymuszona kontuzją. Uważamy, że Daniel Nermark to zawodnik, którego stać na zdobycie 10 punktów w każdym meczu. Udowadniał to w poprzednim sezonie w Częstochowie. Nie czuł się dobrze na naszym torze, który był zbyt mocno przemoczony. Podczas wyjazdowego meczu w Toruniu pokazał zaś, że potrafi ścigać się z najlepszymi - przypomniał sternik Stali.

Problemem 36-latka okazywał się być trudny gorzowski tor. Zresztą nie tylko jemu sprawiał on kłopoty. Nawierzchnia była tajemnicza zarówno dla gości, jak i dla gospodarzy, a tym samym bardzo niebezpieczna. Podczas starć gorzowian z PGE Marmą Rzeszów i Fogo Unią Leszno oglądaliśmy kilka upadków, a wielu zawodników nie potrafiło płynnie pokonywać łuków. Z czego to wynikało? Czy Stal w niedzielę odzyska wreszcie atut własnego toru? - Przy dwóch pierwszych kolejkach plany przygotowana toru tak, jak sobie tego byśmy życzyli pokrzyżowała nam pogoda. Mam nadzieję, że tym razem ten tor będzie sprzyjał naszym zawodnikom - wyjaśnił.

Na koniec sternik gorzowskiej Stali podkreślił, że nie chce już widzieć, jak klub z Grodu nad Wartą przegrywa spotkania u siebie i ufa, iż los jego zespołu się odwróci. - Nie może być innych przewidywań, jak zwycięstwo. Dwukrotnie przeżyliśmy już gorycz porażki na własnym torze, przed naszą publicznością. Tyle wystarczy. Zawodnicy naszej drużyny niejednokrotnie pokazywali, że potrafią jeździć i mam nadzieję, że w Tarnowie nastąpiło przełamanie, a w niedzielę na meczu z Gnieznem zobaczymy już inny, silniejszy zespół - zakończył Ireneusz Maciej Zmora.

Ireneusz Maciej Zmora wierzy, że to już koniec porażek Stali na własnym torzeIreneusz Maciej Zmora wierzy, że to już koniec porażek Stali na własnym torze


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • radek82 Zgłoś
  Działacze z Gorzowa powinni się poważnie zastanowić jakiego rodzaju "widowiska" serwują swoim kibicom którzy zamiast wyścigów oglądają jazdę polegająca na omijaniu dziur i walkę o
  Czytaj całość
  pokonanie wirażu,tłumaczenia pogodą jakoś mnie nie przekonują bo problemy z torem są tam przynajmniej od zeszłego sezonu wystarczy wspomnieć choćby tylko grozne upadki juniorów Włokniarza czy Patryka Dudka na szczęście bez poważniejszych konsekwencji czy problemy z tym "torem" Tomasza Golloba.Kibice Stali nie skreslajcie Daniela On naprawde starał się zdobyć dla Was te punkty tak bardzo że odniósł bolesną kontuzje, to wartościowy dla zespołu zawodnik o czym na pewno się przekonacie,ja już żałuję że nie zobaczę Go w maju w Czewie. Nie można przygotowywać toru który jest zagrożeniem dla zawodników!I nie chodzi o to żeby wszędzie robić beton ale zobaczcie pierwsze punkty zdobyliście na wyjezdzie i to z Mistrzem Polski!Może to da trochę do myślenia włodarzom Stali...
  • Wzeta Zgłoś
   Szkoda Daniela bo zawodnik fajny i dobry (przynajmniej w zeszłym sezonie) teraz mu trochę nie udziale on jeszcze pokaże na co go stać.
   • GreenWhiteCKM Zgłoś
    Szkoda Daniela. W Częstochowie miał atomowe starty, co prawda na dystansie popełniał błędy jak amator. Fajnie byłoby go zobaczyć w Częstochowie jak wozi ogon no ale cóż...
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL