Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kara sędziego Piotra Lisa umorzona

Dawid Borek
Dawid Borek
Sędzia Piotr Lis został zawieszony na 15 miesięcy po meczu półfinałowym ENEA Ekstraligi w sezonie 2012 pomiędzy drużynami z Torunia i Tarnowa.

Błąd Piotra Lisa spowodował przerwanie spotkania Unibax Toruń - Azoty Tauron Tarnów. Wtedy to sędzia źle policzył KSM podopiecznych Marka Cieślaka i ogłosił walkower 40:0. - Nie ma znaczenia, że była to zwykła pomyłka, która każdemu może się zdarzyć. Mecz nie odbył się przeze mnie i już. Muszę teraz wypić to piwo, które nawarzyłem. Szkoda byłoby, gdyby cała moja dotychczasowa kariera sędziowska została przekreślona przez ten jeden błąd - mówił wtedy arbiter z Lublina.

We wtorek GKSŻ wydała komunikat, iż pozostała część kary Piotra Lisa została umorzona.

KOMUNIKAT NR 60/2013
Główna Komisja Sportu Żużlowego

1. Informujemy, że nałożona przez GKSŻ w dn. 26.09.2012 r. kara zawieszenia sędziego Piotra Lisa na okres 15 miesięcy - na podstawie art. 311 pkt. 6 RSŻ w zw. z art. 333 pkt. 4 RSŻ 2012 z dniem 14 czerwca 2013 decyzją GKSŻ została umorzona pozostała część kary.

na Facebooku.

Komentarze (43):

 • muchozol Zgłoś
  Ja jak sie pomyle w pracy i firma straci kase do wyjebi..... mnie na zbity pyski i nikt nie bedzie sie pytal czy mam co do gara włożyć! Ale to KOLESIE ! Wiec o czym tu mowa ,KTO zapłaci
  Czytaj całość
  koszty tego meczU???? Kaze sie zespoly a PSEŁDO sedziwie ktorzy NIGDY nie siedzieli ma zuzlowym motoże mowia cos o dobrych torach!!! Jesli widza po 2-3 biegach ze decyduje tylko start i biegi sa bec histori po powinni Dzialac A NIE SKUPIAC SIE NA TYM KTO ROBI IM LODA POD STOLEM !
  • Kashar Zgłoś
   to oznacza że Najwer zawieszony zapewne za skandaliczne dopuszczenie do zawodów w Lesznie, a że lista sedziów krótka to trzeba odwieszać.
   • Gerhard Malberg Zgłoś
    Skandal.Widac ze uklad trzyma sie mocno i czuje sie bezkarny.To zacheta do robienia przekretow i walkow i dla sedziow i dla komisarzy toru.W 2013 mamy afere Leszno-Rzeszow tez na podstawie
    Czytaj całość
    interpretacji regulaminu.Czy to ze zblizaja sie PO i trzeba zarobic spowodowalo te amnestie?Kto posprzata te stajnie Augiasza? Bo przeciez w aferze Leszno-Rzeszow sedzia i komisarz byli bez winy prawda?
    Wszystkie komentarze (43)

    Komentarze (43)

    ×
     Wszystkie komentarze (43)
     PRZEJDŹ NA WP.PL