Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piłkarze FC Barcelony obejrzą mecz Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk?

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Nie lada niespodziankę dla swoich fanów szykują działacze Renault Zdunek Wybrzeża, którzy na pojedynek z Ostrovią zaprosili piłkarzy FC Barcelony, którzy przyjadą zagrać mecz na PGE Arenie Gdańsk.

20 lipca 2013 roku w Gdańsku, czyli dzień przed ligowym pojedynkiem Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia, odbędzie się towarzyski mecz piłkarski pomiędzy Lechią Gdańsk a FC Barceloną. Działacze nadmorskiego klubu postanowili skorzystać z pobytu katalońskiej drużyny w Gdańsku i zaprosić futbolowe gwiazdy na mecz żużlowy. - FC Barcelona to jedna z największych marek w piłkarskim świecie, dlatego też wizyta tej drużyny w Gdańsku będzie na pewno wielkim wydarzeniem dla całego miasta. Jesteśmy przekonani, że wśród naszych kibiców również nie brakuje fanów zespołu z Katalonii, w związku z czym postanowiliśmy podjąć próbę zaproszenia wyśmienitych gości na zawody żużlowe - mówi rzecznik prasowy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Grzegorz Rogalski.

Jakich argumentów użyli gdańszczanie, by przekonać Katalończyków, którzy cztery dni po meczu w Gdańsku zagrają towarzyski pojedynek w Niemczech? - Kierując zaproszenie do drużyny z Katalonii opieraliśmy się głównie na fakcie, iż piłkarze FCB do tej pory nie mieli styczności ze sportem żużlowym, który jest niewątpliwie jedną z najatrakcyjniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Ponadto ze swej strony chcemy zapewnić gościom nocleg w wybranym przez nich hotelu, transport z hotelu na stadion oraz ze stadionu na lotnisko, ale przede wszystkim niezapomniane emocje podczas zawodów. Co bardzo istotne FC Barcelona od wielu lat realizuje strategię "mes que un club", w którą wizyta na meczu drugiej co do popularności dyscypliny sportowej w Gdańsku, naszym zdaniem, znakomicie się wpisuje, jako wyraz szacunku dla mieszkańców naszego miasta - kontynuuje Rogalski.

Wizyta futbolowych gwiazd na żużlowym obiekcie byłaby na pewno wydarzeniem bez precedensu w historii gdańskiego żużla, a spotkanie na pewno cieszyłoby się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Czy jednak istnieje realna szansa na przyjęcie zaproszenia przez zespół z Katalonii? - Zaproszenie wraz z filmami ukazującymi czym jest żużel wysłaliśmy w ubiegłym tygodniu i w tym momencie czekamy na ewentualną odpowiedź. Głęboko wierzymy, iż działacze z Hiszpanii pozytywnie zareagują na naszą prośbę. Jesteśmy bowiem przekonani, iż wizyta na zawodach dla piłkarzy FC Barcelony byłaby bardzo ciekawym oderwaniem od codziennych treningów przed kolejnym sezonem - zakończył rzecznik prasowy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (41):

 • Hampelek Zgłoś
  oby przyjechali, mam nadzieję, ze to będzie taki magnes dla kibiców nie tylko Gdańska, ale i Ostrowa, a także pobliskich miejscowości
  • karol3414 Zgłoś
   Kurczę, jak faktycznie przyjdą na mecz to mam nadzieję, że nasi się trochę postarają żeby nie przegrać do 20. Najlepiej jakby mecz był na styku i dużo walki na torze coby kopacze nie
   Czytaj całość
   myśleli że to taka jazda gęsiego.
   • Msk Zgłoś
    Nie ma szans. Faceci za 600mln euro komplet nie pójdą na gdańskie ławeczki za 1/50 tej ceny, oglądać facetów jeżdzących w kółko na kartfolisku.
    Wszystkie komentarze (41)

    Komentarze (41)

    ×
     Wszystkie komentarze (41)
     PRZEJDŹ NA WP.PL