Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niels Kristian Iversen: W Terenzano trudno wyprzedzać rywali

Dawid Borek
Dawid Borek
W sobotę w Terenzano odbędzie się kolejna już runda cyklu Grand Prix. Jednym z zawodników, który zaprezentuje się włoskiej publiczności jest Niels Kristian Iversen.

Duńczyk zajmuje obecnie 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix, tracąc do piątego Nickiego Pedersena siedem punktów. Niels Kristian Iversen liczy, że jest w stanie powalczyć jeszcze o podium elitarnego cyklu. - Może być różnie. Nie tracę wiele do czołowej trójki, ale jestem także blisko utraty miejsca w ósemce. Muszę się postarać i zdobywać jak najwięcej punktów, wtedy będzie dobrze. Potrzebuję też trochę szczęścia. Dotychczas cykl układa się po mojej myśli. Jestem dość zadowolony z mojej jazdy. Potrzebuję jeszcze nieco więcej pokory i doświadczenia podczas półfinałów i finałów. Wtedy spotykają się najlepsi zawodnicy i ciężko z nimi walczyć - powiedział "PUK".

Okazję do poprawy swojej pozycji w klasyfikacji zawodnik gorzowskiej Stali będzie miał w Terenzano. - Tor w Terenzano różni nieco od pozostałych owali. Musimy włożyć sporo pracy, aby jak najlepiej dopasować sprzęt. Tor jest gładki, a nawierzchnia ma sporo kamieni. Na tym torze jeździłem sześć lat temu i bardzo trudno się tutaj wyprzedza. To duży obiekt, ale ma bardzo wąskie łuki, nie ma dużo miejsca na jazdę po zewnętrznej części. Ważne, aby mieć dobre pola startowe - ocenił Iversen.

źródło: speedwaygp.comKUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL