WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

"Ogór" będzie bronił mistrzowskiego tytułu

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Tomasz Jędrzejak wystartuje w zaplanowanym na 6 października finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wcześniej występ obrońcy tytułu mistrzowskiego stał pod znakiem zapytania z uwagi na kontuzję.

Tomasz Jędrzejak od 15 sierpnia 2012 roku jest indywidualnym mistrzem Polski. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił 6 października w Tarnowie. - Decyzja już zapadła. Pojadę w finale IMP w Tarnowie. Operacja kontuzjowanego kolana nie jest konieczna. Postaram się jak najbardziej godnie zaprezentować się w finale IMP – powiedział popularny "Ogór".

W tym roku obrońca tytułu mistrza kraju oraz polscy uczestnicy cyklu Grand Prix mają gwarantowane miejsce w finałowych zawodów. - To bardzo dobre posunięcie władz polskiego żużla. Różnie wiodło mi się w ćwierćfinałach czy półfinałach. Cieszę się, że pojadę w finale i choć tor w Tarnowie nigdy nie należał do moich ulubionych, postaram się zaprezentować z jak najlepszej strony - zapewnia Tomasz Jędrzejak.

Popularny "Ogór" w sobotę był gościem specjalnym ostrowskiego festynu "Żegnamy lato na rok". 34-letni żużlowiec odpowiadał na pytania, pozował z kibicami do wspólnych zdjęć i rozdał sporo autografów. Wręczał także klubowe czapeczki w konkursach, w których kibice musieli wykazać się żużlową wiedzą. W niedzielę Jędrzejak wystartuje w meczu w Ostrowie w drużynie Przyjaciół. - Zawsze chętnie startuję w Ostrowie. Stąd pochodzę i tutaj się wychowałem. Sezon w Polsce i Szwecji już skończyłem. Do finału IMP pozostał miesiąc, więc trzeba szukać każdej okazji do jazdy - wyjaśnia Jędrzejak.

Niedzielna impreza w Ostrowie rozpocznie się o godzinie 18:30 i będzie poświęcona pamięci Rifa Saitgariejewa. - Miałem okazję startować z tym żużlowcem na początku swojej kariery. Był wspaniałym zawodnikiem, profesjonalistą w każdym cału i wzorem do naśladowania - wspomina nieodżałowanego Rifa Saitgariejewa Tomasz Jędrzejak.

Tomasz Jędrzejak będzie bronił tytułu mistrza Polski, wywalczonego przed rokiem w Zielonej Górze.Tomasz Jędrzejak będzie bronił tytułu mistrza Polski, wywalczonego przed rokiem w Zielonej Górze.


Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL