Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rafał Szombierski wykluczony do końca spotkania!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Dospel Włókniarz Częstochowa od trzeciego wyścigu meczu z Unibaksem Toruń musi radzić sobie bez Rafała Szombierskiego! Zawodnik został wykluczony do końca zawodów za niesportowe zachowanie.

Rafał Szombierski upadł na tor w trzecim wyścigu dnia przy podwójnym prowadzeniu pary Unibaksu Toruń. Częstochowianin nie wpadł w żadną koleinę i jego zachowanie zostało ocenione przez sędziego Marka Wojaczka jako niesportowe. W rezultacie żużlowiec gospodarzy został wykluczony do końca zawodów i nie pomoże już swojej drużynie w walce o awans do wielkiego finału!

To pierwsza zdecydowana decyzja arbitra spotkania w Częstochowie. Przedstawiciele obu ekip przed meczem spodziewali się, że Marek Wojaczek nie będzie przebierał w środkach, jeśli któraś z drużyn postanowi uciekać się do zagrań nie mających nic wspólnego z duchem fair play.  - Marek Wojaczek wielokrotnie pokazywał, że jest zdolny do podejmowania niepopularnych i odważnych decyzji. Jeśli on zauważy, że ktoś przesadza, to akurat po nim można spodziewać się sięgania do konkretnych rozwiązań - powiedział przed meczem w Częstochowie Krzysztof Cegielski. 

Po wykluczeniu Rafała Szombierskiego mecz jest kontynuowany. Relację live można śledzić na łamach SportoweFakty.pl. 

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Rafał Szombierski (z lewej) został wykluczony do końca spotkania za niesportowe zachowanie. Czy Dospel Włókniarz zdoła bez niego awansować do finału?Rafał Szombierski (z lewej) został wykluczony do końca spotkania za niesportowe zachowanie. Czy Dospel Włókniarz zdoła bez niego awansować do finału?


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (126):

 • Zły Zgłoś
  decyzja sędziego to jeden z punktów realizacji planów Stępniewskiego. Miał coś znaleźć i znalazł i wykorzystał ( pisałem wcześniej o tym jak za podobne zachowanie Brzozowskiego w
  Czytaj całość
  meczu Marma - Unibax przy stanie biegu 5:1 dla Marmy . Sędzia przerwał bieg, wykluczył Brzozowskiego a w powtórce już było 3:3. Bonus więc poszedł się paść dla Marmy a poszedł sobie do Torunia ) . Ale Wy w Częstochowie widzicie zawsze tylko swoje krzywdy więc dobrze WAM tak za brak obiektywizmu. Teraz czas na Falubaz. Ciekawe jak sędzia i komisarz ( plus gumowy regulamin ) pomogą Unibaxowi w tej potyczce. Falubaz na mistrza. GO GO GO
  • StalRze74 Zgłoś
   Trzeci bieg,który jechał,czy ktoś go atakował(głupota),szkoda mi Włókniarza(bo ma zawalisty skład), Gratulacje dla Apatora(pomimo tylu kontuzji). Te dwie drużyny powinny pojechać w
   Czytaj całość
   FINALE. SZKODA
   • KOMICZNE CZ-WA Zgłoś
    Jedno jest pewne ! Wynik meczu wypaczył sedzia i jego 'DEBILNA" decyzja ...Ale co tu sie dziwić skoro władze polskiej ligi żużlowej to władze Torunia :)
    Wszystkie komentarze (126)

    Komentarze (126)

    ×
     Wszystkie komentarze (126)
     PRZEJDŹ NA WP.PL