Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Marek Jankowski: To jednoosobowa decyzja Romana Karkosika

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Zdaniem szefa Stelmetu Falubazu Zielona Góra Marka Jankowskiego, decyzję o tym, że toruński klub nie przystąpi do rywalizacji w finale Enea Ekstraligi podjął jego właściciel Roman Karkosik.

Sławomir Kryjom w krótkim oświadczeniu, które przekazał Jury Zawodów, wyjaśnił, że Unibax nie przystąpił do jazdy, bowiem nie uwzględniono prośby klubu o przełożenie meczu na inny termin. - Pierwszy telefon w tej sprawie dostałem dziś o godzinie 14:30 od Sławomira Kryjoma z sugestią, że może byśmy nie pojechali - wyjaśnił Marek Jankowski na antenie nSport. - Odpowiedziałem, że Sławomir Kryjom nie jest właściwą osobą do występowania z takimi prośbami, bo pełni funkcję kierownika drużyny. 

- Mam wrażenie, że torunianie chcieli jechać, ale chyba dostali polecenie z góry, żeby tego nie robić. Wydaje mi się, że to jednoosobowa decyzja właściciela klubu Romana Karkosika - ocenił. - Wydaje mi się też, że w takiej sytuacji srebrny medal powinien otrzymać zespół Unii Tarnów. 

Na stadionie w Zielonej Górze w niedzielę zanotowano rekord frekwencji - zasiadło na trybunach niemal 17 tys. ludzi. - Zapewniam, że nikt nie zostanie bez zwrotu pieniędzy - zapewnił Jankowski. - Są to ogromne pieniądze, ok 1 mln zł. Niech też klub z Torunia ma świadomość jakie mogą być kwoty ewentualnego odszkodowania.

Źródło: nSport

Unibax opuszcza stadion w Zielonej Górze/źródło: Enea Ekstraliga/x-news

Czy osoby odpowiedzialne za skandal w Zielonej Górze powinny zostać na stałe odsunięte od działalności w żużlu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (263):

Wszystkie komentarze (263)

Komentarze (263)

×
    Wszystkie komentarze (263)
    PRZEJDŹ NA WP.PL