Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Cztery zawodniczki będą się ścigać w Lublinie

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
12 października na torze w Lublinie rozegrane zostanie towarzyskie spotkanie Polska - Mistrzowie Świata. W trakcie tych zawodów rozgrywane będą także m.in. wyścigi z udziałem kobiet.

Organizatorzy do udziału w nich zaprosili Czeszkę Michaelę Krupickovą, Dunkę Nannę Jorgensen, Szwedkę Chatrine Brantvik Friman oraz pierwszą Polkę z licencją żużlową - Klaudię Szmaj.

Faworytką tych biegów wydaje się być Krupickova, która mimo iż jest najmłodsza (16 lat), to startuje regularnie zarówno w zawodach w klasycznej odmianie speedwaya, jak i na longtracku. W Polsce dobrze znana jest również niespełna 24-letnia Jorgensen, która w przeszłości mimo iż nie pojechała żadnego meczu w lidze polskiej, to miała ważny kontrakt z klubem z Ostrowa.

Chathrine Brantvik Friman ma 21 lat i w tym roku sześć razy wzięła udział w meczach ligowych szwedzkiej Allsvenskan, gdzie przywdziewała plastron Gnistorny Malmoe. Najmniej doświadczona w tym gronie jest Klaudia Szmaj. Niespełna 17-letnia zawodniczka Stelmet Falubazu Zielona Góra dopiero w tym roku zdobyła licencję i od niedawna zbiera doświadczenie w zawodach młodzieżowych.

Przypomnijmy, że w Lublinie odbędzie się także miniturniej z udziałem oldbojów. Udział w nim weźmie m.in. Sam Ermolenko, Indywidualny Mistrz Świata z 1993 roku.

Źródło: polskizuzel.pl

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Nanna Jorgensen jest jedną z zawodniczek, która dostała zaproszenie od organizatorów meczu Polska - Mistrzowie ŚwiataNanna Jorgensen jest jedną z zawodniczek, która dostała zaproszenie od organizatorów meczu Polska - Mistrzowie Świata


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL