Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Aleksander Łoktajew przez trzy najbliższe sezony w Stelmecie Falubazie!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Aleksander Łokatajew spędzi trzy najbliższe sezony w barwach Stelmetu Falubazu Zielona Góra. - Wierzymy w tego chłopaka i chcemy się związać z nim na dłużej - mówi prezes Marek Jankowski.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
W minionym sezonie Aleksandr Łoktajew był wypożyczony do ekipy z Bydgoszczy. Działacze Stelmetu Falubazu Zielona Góra zapowiadali jednak, że po roku przerwy na pewno wróci do ich drużyny i znowu będzie jej częścią. Zawodnik miał podpisany z klubem dwuletni kontrakt, który obowiązywał do końca 2015 roku. Teraz umowa została przedłużona o kolejny rok. - Warto również powiedzieć, że ustaliliśmy dokładne warunki finansowe, na których Aleks Łoktajew będzie startować w naszym klubie przez najbliższe lata - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl prezes Marek Jankowski.

Zarobki młodego zawodnika zielonogórskiej ekipy będą uzależnione przede wszystkim od wyników osiąganych na torze. Działacze Stelmetu Falubazu wiążą z Łoktajewm duże nadzieje i wierzą, że będzie się on w dalszym ciągu rozwijać. - Bardzo w tego chłopaka wierzymy. Tym kontraktem wykraczamy poza wiek juniorski. Dwa najbliższe lata obejmowały starty w gronie młodzieżowców. Chcemy, żeby w dalszym ciągu jeździł w Zielonej Górze i tutaj podnosił swoje umiejętności. Akurat to, co prezentował w Bydgoszczy w poprzednim sezonie, to tylko kawałek jego talentu. Bydgoski tor mu nie do końca odpowiadał. Jesteśmy jednak przekonani, że w kolejnych sezonach pokaże się z bardzo dobrej strony - powiedział Jankowski. 

W tegorocznych rozgrywkach ENEA Ekstraligi Aleksandr Łoktajew uzyskał średnią biegopunktową 1,671 i był 32. zawodnikiem w najlepszej lidze świata. Teraz młody żużlowiec wraca do Zielonej Góry. Trudno w tej chwili powiedzieć, czy w Stelmecie Falubazie będzie startować jako senior czy młodzieżowiec. Cały czas otwarty jest temat uzyskania przez niego polskiego obywatelstwa.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Aleksandr Łoktajew będzie startować w Stelmecie Falubazie przez trzy najbliższe sezonyAleksandr Łoktajew będzie startować w Stelmecie Falubazie przez trzy najbliższe sezony

Czy przedłużenie kontraktu z Aleksandrem Łoktajewem o kolejny rok to dobry ruch zielonogórskich działaczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (70):

 • Tony_Montana Zgłoś
  Na pewno inni juniorzy się cieszą że zamiast rozwoju będą patrzyli jak Rusek jeździ:) brawo Falubaz ...
  • Szyba Zgłoś
   Mam nieodparte wrażenie że ten młody człowiek obywatelstwo danego kraju myli z zameldowaniem w miejscu zamieszkania . Nie mam nic przeciwko emigrantom ale nie takim kombinatorom !!!
   Czytaj całość
   Jaki kraj wybierze jako następny ?
   • aquell Zgłoś
    Toruń z Zieloną Górą walczy o Dudka przegrany w tej rywalizacji zadowoli się Pedersenem lub Emilem (lecz ten ma problemy i z nikim się nie kontaktuje)P.S. Co ciekawe Nicky jest o 2-3
    Czytaj całość
    razy tańszy od Dudka :) a wszyscy mówią złotówa
    Wszystkie komentarze (70)

    Komentarze (70)

     Wszystkie komentarze (70)
     PRZEJDŹ NA WP.PL