Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Bydgoszcz zdobyła światowe imprezy, zorganizuje Grand Prix i DPŚ

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
Baraż i finał Drużynowego Pucharu Świata oraz kwietniowy turniej Grand Prix w 2014 roku dla Bydgoszczy. W czwartek władze miasta parafowały umowę z firmą BSI.

Jak zawsze przy takich okazjach nie zabrakło błysku aparatów oraz kilku ciekawych gości. Właśnie w czwartek Bydgoszcz odwiedził szef BSI Paul Bellamy. Anglik wyjaśnił dlaczego jego firma wybrała miasto nad Brdą oraz kto był kontrkandydatem. - Rozmowy były prowadzone też między innymi z Gdańskiem oraz Berlinem. Dlaczego Bydgoszcz? Bo mamy stąd miłe wspomnienia, a na tym torze zawsze było świetnie ściganie. Są też dobre relacje z działaczami oraz duże doświadczenie po ich stronie i przede wszystkim ogromna tradycja w organizacji takich turniejów - powiedział Bellamy.

Przyznanie turnieju Grand Prix (26 kwietnia 2014 roku) oraz barażu i finału Drużynowego Pucharu Świata to nie tylko splendor dla samego miasta, ale także wymiernie korzyści finansowe dla klubu. - To są dobre wiadomości dla bydgoskich kibiców. Mamy przecież silne tradycje żużlowe i jest tym sportem tutaj duże zainteresowanie - cieszył się prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Ponadto klub dostanie oczywiście dodatkowe oddzielne pieniądze z promocji na sport - podkreślił Bruski.

W Bydgoszczy tradycyjnie najlepsi zawodnicy otworzą europejską część rywalizacji. Natomiast baraż i finał Drużynowego Pucharu Świata ma się odbyć na przełomie lipca i sierpnia. Półfinały przewidziano w szwedzkiej Malilli oraz prawdopodobnie angielskim King's Lynn. Sam klub z obu tych imprez może zarobić prawie półtora miliona złotych. Rok temu z Grand Prix zysk wyniósł nieco ponad 600 tysięcy złotych. Szefem organizacji obu imprez będzie oczywiście były prezes Leszek Tillinger.

Bellamy odniósł się też do sprawy budowy nowego obiektu. - Wiem jaka jest aktualnie sytuacja ekonomiczna waszego kraju, chociaż też chciałbym zasiąść na nowym stadionie. Z tego powodu na przyszłorocznych zawodach będziemy chcieli zainstalować jeszcze jedną dużą dodatkową trybunę. Z niej powinno się komfortowo oglądać najbliższą imprezę - dodał Bellamy.

W najbliższym czasie w I-ligowej Polonii powinniśmy poznać nowe władze. - Wszystko jest na dobrej drodze. Będzie na pewno szybciej niż w Rzeszowie - zażartował wiceprezydent miasta Jan Szopiński. Prawdopodobnie szefa klubu poznamy na przełomie listopada i grudnia.

Turnieje Grand Prix w Bydgoszczy często dostarczają sporo emocji:

na Facebooku.

Komentarze (62):

 • Asia Chmielewska Zgłoś
  Od kiedy bilety będą dostępne? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji :)
  • BydgoskiPolonista Zgłoś
   Tillinger jak zwykle musi mieszac w Polonii, dobrze, że GP i DPŚ będzie w Bydgoszczy.
   • k 53 GKM Zgłoś
    Witam.Bez urazy Bydgoszczaki,ale zasluzyliscie sobie tylko tym /na te imprezy/,ze trwa wojna miedzy BSI i SEC.Angole chca pokazac ze sa mile widziani w Polsce.Gdyby nie to ,uwierzcie ze nie
    Czytaj całość
    bylo by tematu ,Bydzi.A ze Bydzia jest w sytuacji jakiej jest,to to wykorzystali na maxa.I prosze nie udawajcie ze jest inaczej.Ja Was rozumiem ,ale mowmy jak jest rzeczywiscie.Nawet Stadion Im nagle nie przeszkadza.Nie widzicie tego/.Pozdrawiam i zycze wyjscia z ,,dolka,,.Pozdro GKM/Unibax.
    Wszystkie komentarze (62)

    Komentarze (62)

    ×
     Wszystkie komentarze (62)
     PRZEJDŹ NA WP.PL