Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Daniel Nermark dla SportoweFakty.pl: Sezon słaby, ofert całkiem sporo

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Daniel Nermark podpisał kontrakt z GKM-em Grudziądz. Mimo słabego ubiegłego sezonu, Szwed nie miał problemu ze znalezieniem nowego klubu. - Ofert było całkiem sporo - wyjaśnia.

Daniel Nermark to kolejny senior w składzie GKM-u Grudziądz na sezon 2014. Wcześniej z klubem związali się Norbert Kościuch, Andriej Karpow i Daniel Jeleniewski. Dlaczego Szwed, mimo ofert z Ekstraligi, wybrał jazdę w Grudziądzu? - Wybrałem GKM w głównej mierze ze względu na klimat panujący w klubie. Jestem tam dość często zapraszany na Puchar Prezydenta, wiem z jakimi ludźmi mam do czynienia i podoba mi się ta normalność panująca w klubie bez dziwnych podtekstów, zawistnych spojrzeń i ogólnie nieświeżego powietrza. Nie bez znaczenia jest również to, iż klub jest stabilny i wypłacalny. Sporo moich znajomych wypowiada się o klubie w samych superlatywach. Przy okazji, chciałem pozdrowić wszystkich kibiców a w szczególności tych, którzy będą trzymać za mnie kciuki w mojej nowej drużynie. Na pewno dam z siebie wszystko i razem przywieziemy ekstraligę dla Grudziądza - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Nermark.

Poprzedni sezon na polskich torach nie był udany dla Szweda. Zupełnie inaczej ma to jednak wyglądać w przyszłym roku. Nermark wierzy, że stać go na powrót do wysokiej formy. - Najważniejszy cel to wrócić do dyspozycji z sezonu 2012. Chciałbym się odbudować i wrócić do Ekstraligi, a wierzę, iż GKM da mi tą możliwość. Drużyna będzie mocna i będziemy walczyć o najwyższe cele w pierwszej lidze. Sądzę, że awansujemy i będę mógł jeździć w Ekstralidze w barwach GKM - tłumaczy Szwed.

Szwed od pewnego czasu ma również opinię zawodnika, który nie radzi sobie na przyczepnych torach. W przyszłym sezonie ma być inaczej. - Wszystko zależy od głowy. Dokonałem również pewnych korekt zarówno sprzętowych jak i w stylu jazdy. Teraz będzie zdecydowanie lepiej szczególnie na przyczepnych torach. Już nikt nie powie że Nermark to zawodnik twardej nawierzchni. W sezonie 2014 będę zdecydowanie bardziej wszechstronny - zapowiada. 

Nermark wybrał ostatecznie GKM Grudziądz, ale miał również inne oferty. Zawodnikiem, mimo słabego poprzedniego sezonu, interesowały się także kluby ekstraligowe. - Paradoksalnie pomimo nie najlepszego sezonu ofert było całkiem sporo. Widocznie działacze we mnie wierzą i wiedzą, że stać mnie na dobre wyniki - mówi Nermark.

Wiele spekulowało się, o tym, że były żużlowiec Stali Gorzów trafi do Wrocławia. Niektórzy twierdzili nawet, że w pewnym momencie porozumienie zostało osiągnięte. - Pragnę tylko "pogratulować" wrocławskim działaczom postawy dalekiej od fair-play, mam nadzieję, że jakiś zawodnik potraktuje was tak jak wy potraktowaliście mnie - wyjaśnia Szwed, który nie chce jednak mówić o konkretach rozmów z wrocławskim klubem. - Nie chciałbym tej sprawy zbyt dosadnie komentować - dodaje Nermark.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Daniel Nermark nowym zawodnikiem GKM Grudziądz!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Daniel Nermark w barwach GKM-u wróci do formy w sezonu 2012?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (34):

Wszystkie komentarze (34)

Komentarze (34)

×
    Wszystkie komentarze (34)
    PRZEJDŹ NA WP.PL