Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Peter Kildemand nowym zawodnikiem Włókniarza!

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Peter Kildemand w sezonie 2014 będzie reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa. Duńczyk z Lwami związał się w poniedziałek. Jego osobą było zainteresowanych kilka klubów.

24-letni Peter Kildemand zdecydował się jednak na Włókniarz. To w tej drużynie będzie miał najwięcej okazji do startów na poziomie ekstraligowym. Z naszych ustaleń wynika, że o Duńczyka zabiegał m.in. klub z Rzeszowa.

Kildemand ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W lidze polskiej występował w barwach pierwszoligowego Orła Łódź, którego był niekwestionowanym liderem. Ostatecznie zakończył rozgrywki ze średnią 2,271 na bieg i został sklasyfikowany na drugim miejscu pod względem skuteczności. Bardzo dobrze radził sobie również na Wyspach Brytyjskich. Przez swój klub, Swindon Robins, został wybrany zawodnikiem sezonu.

Peter Kildemand podpisuje kontrakt / Foto Anna DymekPeter Kildemand podpisuje kontrakt / Foto Anna Dymek

AKTUALNE SKŁADY DRUŻYN ENEA EKSTRALIGI -->>

Działacze z Częstochowy na poważnie zaczęli się interesować usługami Kildemanda po II Międzynarodowym Turnieju Żużlowym o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Olkam Cup. Peter zaprezentował widowiskową i skuteczną jazdę. Udział w zawodach zakończył na trzecim miejscu ustępując jedynie miejscowym liderom, Rune Holcie i Grigorijowi Łagucie.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Peter Kildemand i Jarosław Dymek / Foto Anna DymekPeter Kildemand i Jarosław Dymek / Foto Anna Dymek
Jarosław Dymek: Peter to przyszłościowy zawodnik

na Facebooku.

Komentarze (164):

Wszystkie komentarze (164)

Komentarze (164)

    Wszystkie komentarze (164)
    PRZEJDŹ NA WP.PL