Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lubelski Węgiel KMŻ ukarał zawodników za zorganizowanie konferencji

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Czterech zawodników Lubelskiego Węgla KMŻ Lublin musi zapłacić 90 tysięcy złotych kary za zorganizowanie konferencji prasowej przed rozpoczęciem rundy finałowej I ligi.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Zdaniem władz lubelskiego klubu żużlowcy nie mieli prawa przeprowadzić takiego spotkania. Po zakończeniu rundy zasadniczej włodarze postanowili renegocjować stawki z zawodnikami. Jeźdźcy Koziołków nie przystali na tę propozycję i zorganizowali konferencję. - Zorganizowali konferencję prasową bez zgody zarządu klubu i niezgodnie z zawartymi umowami ze sponsorami. Umowy te precyzują, w jaki sposób odbywają się konferencje i z tego jesteśmy później rozliczani - poinformował Dariusz Sprawka w rozmowie z Kurierem Lubelskim.

Zawodnicy otrzymali w sumie 90 tysięcy złotych kar. Ukarani zostali Daniel Jeleniewski, Karol Baran, Paweł Miesiąc i Maciej Kuciapa. Najwyższą dostał ten pierwszy, który musi zapłacić 30 tysięcy. Pozostali zostali obciążeni kwotami po 20 tysięcy złotych. - W naszym odczuciu są to i tak niewielkie kwoty. Mają przede wszystkim uświadomić zawodnikom, że jako prezes nie mogę pozwolić na takie działania. Nie wyobrażam sobie, aby pracownik zwoływał konferencję, na której występuje przeciwko pracodawcy. Nasze propozycje renegocjacji kontraktów w rundzie finałowej nie były złamaniem prawa. Złamaniem było natomiast to, co zrobili zawodnicy i konsekwencje powinny być dużo większe - powiedział prezes Koziołków.

Sprawka poinformował również, że klub rozliczy się z zawodnikami do końca listopada, a w najbliższych dniach możemy poznać nazwiska nowych jeźdźców Lubelskiego Węgla KMŻ. Do tej pory z drużyny odszedł Jeleniewski, który związał się z GKM Grudziądz. Ważny kontrakt  posiada natomiast Rosjanin Andriej Kudriaszow.

Źródło: Kurier Lubelski

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

na Facebooku.

Komentarze (74):

 • lubelak_fan Zgłoś
  A podobno mamy w tym kraju już ponad dwadzieścia lat demokrację...
  • LWKMZ Zgłoś
   okres kontraktowania, a w Lublinie karania. Ciekawy jestem kto tu podpisze? Prezes wie jak zalatwic pieniądze. Od samych zawodnikow!TRZEBA WZIASC PRZYKLAD Z GRUDZIADZA I ZALOZYC SPOLKE, A
   Czytaj całość
   NIE KARMIC P. SPRAWKE!!!Grudziadz przejechal caly sezon bez zadnego kombinowania i skład maja już prawie dopięty, a tu brednie o oszczędzaniu a w składzie sam Kurdiaszow -zawodnik z całym szacunkiem dla Andrieja, ale slaba druga linia na 1 lige.
   • motor8995 Zgłoś
    podstawą do mocnego klubu był sukces w 2012,ale mam wrażenie,że od tamtego czasu klub jest specjalnie osłabiany,przy dobrym zarządzaniu na sezon 2014 powinniśmy mieć skład na miarę
    Czytaj całość
    awansu,niestety klub kieruje się coraz bardziej na samo dno,w Lublinie nie umie się(nie chce)wykorzystać osiągniętego sukcesu,ani marketingowo,ani w inny sposób.Gdyby nie cud tj.Kudriaszow to już by była 2 liga,przy takim zarządzaniu w tym sezonie cudu już nie będzie.Może i dobrze-jest szansa,że spadek oczyści klub z nieodpowiednich ludzi.Jeśli niektórym kibicom wystarcza takie dziadostwo to oglądajcie to dalej.Jeleń,Kuciapa,Woodward-taki klub mają w d... i słusznie.Tylko patrzeć jak Baran i Miesiąc zmienią otoczenie-chyba o to chodzi z tymi nałożonymi na nich karami,bo przecież kto nie chce jeździć za czapkę ryżu w Lublinie to won,znajdą się tacy co pojadą.No i co z tego ,że się spadnie-grunt to pensja za jeszcze jeden sezon,a jak się uda to i w 2 lidze też wypłatę się weźmie.Ludzie są naiwni-i tak przyjdą na stadion marząc o awansach,których nigdy nie będzie.Niektórzy kibice swoje już oglądneli -77,83,90-95.Szkoda,że ci nowi nigdy nie dostaną takiej szansy przy panu s.PS.NIE WIEM CZY NIE POZBYĆ SIĘ KOMPLETU PROGRAMÓW Z EXTRALIGOWYCH SPOTKAŃ,BO Z TAKIM PREZESEM TO PRĘDZEJ UMRĘ NIŻ POWIĘKSZĘ KOLEKCJĘ.
    Wszystkie komentarze (74)

    Komentarze (74)

    ×
     Wszystkie komentarze (74)
     PRZEJDŹ NA WP.PL