Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Obsady półfinałów Drużynowego Pucharu Świata

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Znane są już obsady półfinałów Drużynowego Pucharu Świata, które w 2014 roku odbędą się na torach w King's Lynn oraz Vastervik. W żadnym z tych turniejów udziału nie weźmie reprezentacja Polski.

Przypomnijmy, iż biało-czerwoni, jako gospodarz finału w Bydgoszczy, z góry mają zagwarantowany udział w nim. W półfinale na torze w King's Lynn oprócz Brytyjczyków, udział wezmą drużyny Australii, Stanów Zjednoczonych oraz zwycięzca rundy kwalifikacyjnej, która odbędzie się na torze w Terenzano (w zawodach pojadą Włosi, Rosjanie, Słoweńcy i Węgrzy).

W drugim półfinale powalczą Szwedzi, Duńczycy, Czesi oraz Łotysze. Do finału awans uzyskają zwycięzcy półfinałów, a zespoły z miejsc drugich i trzecich pojadą w barażu.

Złotego medalu bronić będą Polacy, którzy w tym roku wywalczyli go na torze w Pradze.

Terminarz Drużynowego Pucharu Świata:
5 lipca - Runda Kwalifikacyjna w Terenzano (Włochy, Rosja, Słowenia, Węgry)
---
26 lipca - Półfinał w King's Lynn (Wielka Brytania, Australia, USA, zwycięzca RK)
29 lipca - Półfinał w Vastervik (Szwecja, Dania, Czechy, Łotwa)
---
31 lipca - Baraż w Bydgoszczy
2 sierpnia - Finał w Bydgoszczy

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • smok Zgłoś
  Ruscy w RK...
  • sympatyk zuzla Zgłoś
   ZOBACZYMY CO Z TEGO WYJDZIE
   • Marius Zgłoś
    A gdzie reprezentacje Niemiec z uczestnikiem cyrku GP, Ukrainy z utalentowanym Loktajevem i solidnym Karpovem oraz odradzającej się po chudych latach Francji z braćmi Tressarieu i młodym
    Czytaj całość
    Davidem Bellego?? Właśnie z tymi drużynami powinna jechać w Rundzie Kwalifikacyjnej Szwecja, z której zwycięzca awansowałby dopiero do półfinału w Vastervik. A tak zapewne z powodów finansowych (dopłacanie do interesu pod nazwą DPŚ) te 3 ekipy zrezygnowały ze startu w przyszłym sezonie... A niektórym się marzą starty Argentyny, Nowej Zelandii, Norwegii, Estonii, Chorwacji. To jest kolejny dowód na rozwalanie światowego żużla przez BSI!!! Za chwilę się okażę, że nie będzie potrzebna nawet runda kwalifikacyjna, albo będzie tylko baraż do finału ;/
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL