Najnowsze Wyniki/Kalendarz

"Polski" Łoktajew wzmocnieniem dla Falubazu

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Rafał Dobrucki nie potrafi powiedzieć, kiedy Aleksandr Łoktajew może otrzymać polskie obywatelstwo. Trener zielonogórzan uważa, że akurat ten zawodnik ma powody, by ubiegać się o polski paszport

Aleksandr Łoktajew wraca do Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Na chwilę obecną urodzony w Bałakowie żużlowiec może startować tylko jako senior. Jeśli jednak otrzymałby polskie obywatelstwo, o które stara się Łoktajew, wzmocniłby znacznie juniorską siłę rażenia Drużynowych Mistrzów Polski. - Nie potrafię powiedzieć, kiedy może zapaść decyzja odnośnie przyznania obywatelstwa Aleksandrowi Łoktajewowi. Zawodnik ten jest ważnym ogniwem dla układu naszego zespołu. Czekamy na decyzję, ale nie mamy na to żadnego wpływu. Pozostaje nam jedynie czekać - wyjaśnia dla SportoweFakty.pl Rafał Dobrucki.

Trener zielonogórzan wierzy, że w sezonie 2014 będzie mógł korzystać z Łoktajewa jako polskiego juniora. - Mam nadzieję, że kwestia obywatelstwa Aleksa wyjaśni się pozytywnie. Biorąc pod uwagę, że polskie obywatelstwo przyznawano sportowcom, którzy nie potrafili kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych powiedzieć w naszym języku, uważam, że Aleksander Łoktajew powinien zostać obywatelem naszego kraju. Aleks doskonale włada językiem polskim, aczkolwiek na urzędnicze procedury nie mamy żadnego wpływu - zaznacza Dobrucki.

Kadra mistrzów Polski nie uległa większym zmianom. Rafał Dobrucki podkreśla, że o sukcesie decydować będzie forma żużlowców, a nie nazwiska. - Jeśli chodzi o Falubaz w naszym zespole są zawodnicy, którzy w ostatnim czasie prezentowali w miarę stabilną formę. Na tym właśnie opierała się nasza siła. Wierzę, że takim pozytywnym odkryciem sezonu 2014 może się okazać Aleksandr Łoktajew. Zawodnik ten ma duży potencjał i liczę, że poczyni on kolejny postęp - wierzy Dobrucki.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Aleksandr Łoktajew w sezonie 2014 ponownie będzie reprezentował barwy Falubazu. Pytanie, czy jako Polak?Aleksandr Łoktajew w sezonie 2014 ponownie będzie reprezentował barwy Falubazu. Pytanie, czy jako Polak?

Czy Aleksandr Łoktajew jako Polak będzie dużym wzmocnieniem mistrzów Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (192):

 • Ultrass. Zgłoś
  On nigdy nie będzie Polakiem !Polakiem trzeba się urodzić a nie przyjąć Polskie obywatelstwo...
  • Michał Ałtyn Zgłoś
   Ciekawy jestem jak ten ubuwtwiany jako junior z zielonce Alex ma jezdzic jako Polak a jutro jako reprezentant Rodowitej Ukrainy w mistrzostwach Europy czy globu? Historia wraca jak bumerang z
   Czytaj całość
   Panem Holtańskim. Zadowoleni byście byli gdyby Ukrainiec jeździł jako Polak i odwrotnie? Osobiście ja nie. A falubazik niech nie kombinuje i kompromituje się takimi zagrywkami. To może Dajmy obywatelstwo Darkiemu, Nickiemu, Tajowi i mamy w drużynówce dream team. ZG widzi, że inne kluby się poważnie wzmacniają i z dziurami na juniorce będzie miał kłopoty i dostawał po tyłku od Torunia czy Leszna i Gorzowa i brnie w komedie. A tacy fair Play Panowie mądrzy.
   • Wntl 30 ZG Zgłoś
    Robus -Ciagnij Pałe Leszczu
    Wszystkie komentarze (192)

    Komentarze (192)

    ×
     Wszystkie komentarze (192)
     PRZEJDŹ NA WP.PL