Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Skład Falubazu zamknięty? Dobrucki: Może jeszcze coś się wydarzy

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Stelmet Falubaz Zielona Góra ma już praktycznie skompletowaną kadrę, a do zamknięcia drużyny pozostało tylko dopełnienie formalności. Czy jednak na tym koniec ruchów transferowych mistrzów Polski.

Skład mistrzów Polski w porównaniu z tym, który wywalczył tytuł w 2013 roku nie ulegnie większym zmianom. W wiek seniorski przechodzi Patryk Dudek. Do Zielonej Góry wraca Aleksandr Łoktajew, a trójkę liderów stanowić mają Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz i Andreas Jonsson. W obwodzie pozostaje jeszcze Duńczyk, Mikkel B. Jensen. - Do zamknięcia składu pozostało jeszcze tylko dopełnienie formalności, czyli podpisanie kontraktu przez Krzysztofa Jabłońskiego. Jeśli chodzi o ewentualne inne kontrakty, mamy jeszcze trochę czasu do końca okresu transferowego. Może jeszcze coś się wydarzy w tym temacie. Nie chciałbym w tym momencie definitywnie przesądzać, że mamy już zamknięty skład. Zobaczymy, co przyniosą najbliższe dni - powiedział dla SportoweFakty.pl Rafał Dobrucki.

Sezon 2014 w Enea Ekstralidze zapowiada się ciekawie i już teraz wiadomo, że będzie kilku kandydatów, by zdetronizować Stelmet Falubaz Zielona Góra. - Zawsze trudniej się broni tytułu mistrzowskiego niż się go zdobywa po raz pierwszy. Na pewno obrona tytułu nie będzie prosta, tym bardziej, że rywale mocno się zbroją. Większość zespołów będzie mocna w Enea Ekstralidze. Na razie od innych odstaje tylko beniaminek z Gdańska. Skłaniam się jednak ku temu, że coraz mniej nazwiska, a więcej forma poszczególnych żużlowców decyduje o sile drużyn. Proszę spojrzeć, jak dyspozycja Taia Woffindena w 2013 roku zmieniła oblicze Betardu Sparty Wrocław. Myślę, że dopiero w sezonie okaże się, który zespół jest faktycznie mocny - uważa Dobrucki.

Sezon 2014 będzie pierwszym w wieku seniora dla Patryka Dudka. Rafał Dobrucki jest spokojny o formę mistrza świata juniorów. - Myślę, że Patryk poradzi sobie jako senior. W poprzednim sezonie jeździł jeszcze jako junior i teoretycznie łatwiej było mu o punkty, ale wielokrotnie udowadniał, że potrafi skutecznie ścigać się z żużlowcami z najwyższej półki - wyjaśnia trener mistrzów Polski.

Czy Rafał Dobrucki obawia się o formę juniorów zielonogórskiego klubu? - Czy się boję? Tak bym tego nie określił. Każdy z tych młodych chłopaków wie, jakie cele są przed nimi określone. Dla każdego z nich sezon 2014 może być przełomowym w ich karierze. Jeśli dobrze przepracują zimę, możemy mieć z nich naprawdę pożytek – uważa nasz rozmówca.

W środę, 4 grudnia żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra rozpoczęli przygotowania ogólnorozwojowe. Trener ma już opracowany dokładny plan treningów i obozów aż do początku sezonu 2014. - 11 stycznia całą drużyną wyjedziemy na obóz narciarski do miejscowości Maso Corto we Włoszech. Będą w nim uczestniczyć także zawodnicy zagraniczni. Następnie 3 lutego rozpocznie się 7-dniowy obóz w Mrzeżynie skierowany głównie do naszej młodzieży, która wyjedzie na zgrupowanie z kickbokserami z klubu ASW KnockOut. Od 15 lutego mamy zaplanowany obóz motocrossowy. Jego długość i miejsce jest uzależnione od warunków pogodowych, jakie będą wówczas panować. Rozpatrujemy wyjazd do Wschowy, Bogatyni lub do Czech do Mohelnicy. Z kolei 12 marca wyjedziemy do Anglii, gdzie mamy zaplanowane zawody w Peterborough w dniach 15-16 marca - wyjaśnia Rafał Dobrucki.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Stelmet Falubaz Zielona Góra do sezonu 2014 przystąpi w niemalże identycznym składzie, w jakim wywalczył mistrzostwo Polski w tym rokuStelmet Falubaz Zielona Góra do sezonu 2014 przystąpi w niemalże identycznym składzie, w jakim wywalczył mistrzostwo Polski w tym roku


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (73):

 • Bragi Zgłoś
  Do cięcia się mi daleko nie martw się. A wywód Ty zacząłeś - "pokażcie jaja" to niby ja pisałem czy Ty? Wracając do tematu... Któremu z tych wychowanków załatwiłeś miejsce w
  Czytaj całość
  składzie? Bo wiesz... My tu jako kibice mamy wpływ na wszystko - na budżet, na kontrakty i to my decydujemy komu za co i za ile... Ale dajemy Ci wolną rękę - przyjedź, wybierz zawodników, ustaw ich sobie jak chcesz i zapłać im... (to był sarkazm jakbyś nie zauważył bo zdaje się gotów jesteś wykorzystać część powyższą do dalszego bicia piany). Chodziło mi o to że jeśli masz zastrzeżenia do składu to napisz do Dowhana albo władz klubu i tam się wywnętrzaj a nie wylewasz swoje żale tu, do kibiców... Jest jak jest i ani Ty ani ja nie zmienimy tego a pokrzyczeć możesz sobie w lesie... Chyba że boli Cię to że Loktajew z polskim obywatelstwem będzie zdaje się najlepszym juniorem w EE, a co najgorsze będzie w Falubazie... ;P
  • STARY ŁOBUZ Zgłoś
   falubaz to nic innego jak klub na usługach platformersów i nic tego nie zmieni, czerwona hołota
   • wąż Zgłoś
    On u was jeździ!
    Wszystkie komentarze (73)

    Komentarze (73)

    ×
     Wszystkie komentarze (73)
     PRZEJDŹ NA WP.PL