Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Maciej Janowski i Jurica Pavlic zawodnikami Betard Sparty Wrocław!

Paweł Kwiek
Paweł Kwiek
Podczas konferencji prasowej we Wrocławiu przedstawieni zostali dwaj nowi zawodnicy Betardu Sparty - Maciej Janowski i Jurica Pavlic. Tym samym klub zakończył budowę składu na 2014 rok.

Ostatnie dwa lata Maciej Janowski spędził w Tarnowie, reprezentując barwy miejscowej Unii. Teraz "Magic" zdecydował się na powrót do klubu, w którym się wychował. - Cieszę się z podpisania kontraktu z Betardem Spartą. Po powrocie do domu serce bije zawsze szybciej. Klub z Wrocławia zbudował obiecujący zespół. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zaskoczymy wiele osób i pokażemy, że stać nas na wiele. Z optymizmem oczekuję kolejnego sezonu. Nie mogę się także doczekać spotkania ze starymi znajomymi w moim mieście - powiedział Maciej Janowski w rozmowie z naszym portalem.

AKTUALNE SKŁADY DRUŻYN ENEA EKSTRALIGI -->>

Z wrocławską ekipą związał się także Jurica Pavlic, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy PGE Marmy Rzeszów. Po opuszczeniu szeregów Enea Ekstraligi przez klub z Podkarpacia, zawodnik zdecydował się na przeprowadzkę do stolicy Dolnego Śląska. Chorwat jest przekonany, że jego nowy zespół w sezonie 2014 stać będzie na wiele. - Z tak świetnym trenerem i ekipą stać nas na dobry wynik, ale na pewno trzeba będzie dużo trenować i walczyć na torze, żeby to osiągnąć. Z pewnością postaramy się o to wszyscy razem, bo już teraz widać, że jesteśmy zgrani. Na torze będzie tak samo i myślę, że inne kluby powinny się nas bać - powiedział podczas konferencji prasowej Jurica Pavlic.

W trakcie spotkania z dziennikarzami poinformowano również, że wrocławski klub otrzymał licencję bezwarunkową na sezon 2014 o numerze 1/E/2014. W imprezie udział wzięli wszyscy reprezentanci Betardu Sparty Wrocław na przyszły rok oraz sztab szkoleniowy na czele z trenerem Piotrem Baronem. - Jest to skład, który gdzieś mi chodził po głowie. Dzięki władzom klubu mogliśmy utrzymać naszych zawodników, plus do tego dołożyć pozostałych. Ja osobiście bardzo się cieszę i mogę zagwarantować państwu, że w tym sezonie zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby stworzyć świetne widowisko. Myślę, że o play-offach to nie rozmowa na dzisiaj. Będziemy musieli odjechać kilka meczów, żeby ocenić to wszystko. Z całą pewnością przyłożymy się bardzo mocno do pracy - powiedział szkoleniowiec Spartan.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Best Western Hotel Prima, obecni również byli Zbigniew Korzeniowski - doradca prezydenta Wrocławia do spraw sportu, Jacek Sutryk - dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Piotr Mazur - dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Na ręce indywidualnego mistrza świata z tego roku - Taia Woffindena wręczyli oni specjalną paterę. - Jest to nagroda pieniężna (10 tys. złotych - dop. red.) dla wspaniałego człowieka, który daje nam mnóstwo wrażeń. Chcieliśmy podziękować i życzyć wspaniałych sukcesów. Na pewno będziemy się starać w naszych możliwościach pomagać, jak tylko możemy - powiedział Zbigniew Korzeniowski.

Tuż po konferencji, zawodnicy udali się na spotkania z dziećmi w szpitalu przy ul. Bujwida oraz w kilku wrocławskich szkołach. O godzinie 18:00 cała kadra weźmie udział w oficjalnej prezentacji, która zorganizowana zostanie w siedzibie Polskiego Radia Wrocław (ul. Karkonowska 10). Klub przygotował na tą okazję wiele atrakcji. Wstęp na prezentację jest otwarty.

Dodajmy, że w kadrze Betardu Wrocław na sezon 2014 znaleźli się: Tai Woffinden, Tomasz Jędrzejak, Troy Batchelor, Maciej Janowski, Jurica Pavlic, Zbigniew Suchecki,Patryk Malitowski, Mike Trzensiok i Patryk Dolny.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Jurica Pavlic (z lewej) i Maciej Janowski (z prawej) zostali zawodnikami Betardu Sparty WrocławJurica Pavlic (z lewej) i Maciej Janowski (z prawej) zostali zawodnikami Betardu Sparty Wrocław


TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (98):

 • Kapsel Zgłoś
  Naprawde fajny sklad, wszystkich zawodnikow nie da sie nie lubiec, a i fachowosci zadnemu nie brakuje. Jestem ciekaw ich postawy, a szczegolnie Tajskiego, przyszlym sezonie.
  • sympatyk zuzla Zgłoś
   Skład Wrocław ma silniejszy od mijającego sezonu na papierku ,jak będzie na torze zobaczymy powodzenia .POWODZENIA I MIŁEJ ZABAWY W DNIU DZISIEJSZYM.
   • Żmija Wonsz Zgłoś
    Sparta git skladzik skleila. Pavlicowi radze dobrze sie do sezonu przygotowac, a nie mydlic oczu popularnymi haslami, bo nam przez caly sezon powtarzal ze bedzie dobrze, a wozil same sliwki....
    Wszystkie komentarze (98)

    Komentarze (98)

    ×
     Wszystkie komentarze (98)
     PRZEJDŹ NA WP.PL