Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejarz Opole skompletował kadrę. Trzech Niemców z kontraktami, dołączy Szwed (aktualizacja)

Oliwer Kubus
Oliwer Kubus
[tag=12636]Kai Huckenbeck[/tag], [tag=2470]Christian Hefenbrock[/tag] i [tag=26595]Steven Mauer[/tag] uzupełnili kadrę Kolejarza Opole. Opolanie praktycznie zakończyli budowę składu na sezon 2014. Miejsce pozostało jedynie dla juniora.

Kontrakty z trójką Niemców to efekt nawiązania współpracy z Frankiem Mauerem, prezesem Wolfe Wittstock. Kai Huckenbeck i Steven Mauer znajdowali się już w kadrze opolskiej drużyny na sezon 2012, lecz nie zdążyli zadebiutować w lidze. Pierwszy z nich to aktualny mistrz swojego kraju, z kolei 18-letni Mauer dopiero zbiera żużlowe szlify, między innymi pod okiem Piotra Rembasa i Mariusza Staszewskiego.

Większe doświadczenie posiada Christian Hefenbrock. W ostatnich latach borykał się jednak z kontuzjami i rzadko pojawiał się na torze. W lipcu miał groźny wypadek, kiedy jadąc na rowerze, zderzył się z ciężarówką. Po tym zdarzeniu nie zdołał jeszcze powrócić na tor. Po raz ostatni w polskiej lidze wystąpił w 2009 roku jako zawodnik Lokomotivu Daugavpils. Później wiązał się z klubami z Częstochowy, Krakowa i Rybnika, ale nie zaliczył w ich barwach oficjalnego debiutu.

Do Kolejarza dołączą jeszcze Marcin Sekula i Szwed Oliver Berntzon. Tym samym o pięć seniorskich miejsc w składzie na ligowe mecze będzie rywalizowało dziewięciu zawodników. Częstsze okazje do startów mają otrzymywać wychowankowie: Damian Dróżdż i Michał Kordas. Opolanie rozglądają się za jeszcze jednym młodzieżowcem. Mało prawdopodobne jest zakontraktowanie kolejnego seniora, mimo że we wtorkowe przedpołudnie negocjacje z klubem prowadził Łukasz Bojarski. - Nie podjął decyzji, prosząc o dwa dni do namysłu - tłumaczy prezes Kolejarza Jerzy Drozd. - W międzyczasie związaliśmy się z innymi zawodnikami i trudno będzie znaleźć miejsce dla Łukasza. Mamy bowiem zobowiązania, z których chcemy się wywiązać, a kadra zespołu jest już wystarczająco szeroka.

Skład Kolejarza będzie się przedstawiał następująco:
Rafał Fleger
Stanisław Burza
Marcin Sekula
Thomas Jorgensen (Dania)
Roland Benko (Węgry)
Oliver Berntzon (Szwecja)
Christian Hefenbrock (Niemcy)
Kai Huckenbeck (Niemcy)
Steven Mauer (Niemcy)
Damian Dróżdż
Michał Kordas

Stanisław Burza zostaje w Kolejarzu

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (27):

 • Partia Zgłoś
  Żeby powalczyć powalczyć chociaż u siebie to 1 solidnego zawodnika brakuje na moje oko. Choćby Bojarki w Opolu potrafi jeździć.
  • Wandal Zgłoś
   Ten skład wygląda bardzo słabo,rozumiem że są kłopoty finansowe ale myślałem że wróci do Was Mitko, dojdzie jakiś Polak który miał słabszy sezon w wyższej lidze np Hlib,
   Czytaj całość
   Jankowski. A tak jeśli chcecie wygrywać mecze musicie liczyć na to że przynajmniej dwóch obcokrajowców odpali a Burza wróci do formy.
   • Hamer Zgłoś
    Mauer - człowiek który walczy z motocyklem, z torem a na końcu z zawodnikami - gratuluję kontraktu :)
    Wszystkie komentarze (27)

    Komentarze (27)

     Wszystkie komentarze (27)
     PRZEJDŹ NA WP.PL