Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pięciu żużlowców podpisało umowy ze Śląskiem Świętochłowice

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Choć drużyna ze Świętochłowic po raz ostatni udział w rozgrywkach ligowych brała w 2002 roku, to praktycznie co roku podpisuje umowy z żużlowcami, dając im później możliwość pójścia na wypożyczenie.

Podobna sytuacja ma miejsce tym razem. Kontraktami ze Śląskiem związała się piątka Rosjan - Władimir Borodulin, Wiktor Gołubowskij, Kirił Cukanow, Siergiej Darkin oraz Semen Własow. Pierwszy z nich trzy poprzednie sezony spędził w Ostrowie Wielkopolski (w tym roku śr. bieg. 1,393), a wcześniej był jeszcze jeźdźcem Speedway Wandy Kraków.

Gołubowskij przygodę z ligą polską rozpoczął w Rawiczu, gdzie jeździł przez pięć sezonów. Po minionym sezonie, w którym na torach I ligi osiągnął śr. bieg. 1,513, nie doszedł jednak do porozumienia z działaczami Kolejarza w sprawie nowej umowy.

Cukanow, Darkin oraz Własow w 2013 roku nie jeździli w Polsce. Najdłużej z nich w naszym kraju ścigał się Darkin, który w lidze polskiej przejeździł w sumie aż trzynaście sezonów. W 2003 roku wraz z Unią Tarnów awansował do Ekstraligi, a w 2009 ze Speedway Miszkolc do I ligi.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Władimir Borodulin poprzednie sezony spędził w drużynie z Ostrowa WielkopolskiegoWładimir Borodulin poprzednie sezony spędził w drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego


TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL