Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mateusz Kurzawski: Wicemistrzostwa Unibaksu nikt w tej chwili nie podważa

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Prezes Unibaksu, Mateusz Kurzawski, nie ukrywa, że cieszy go wsparcie ze strony miasta. Ze względu na udane wyniki sportowe, klub otrzymał od prezydenta Torunia czek w wysokości 100 tys. złotych.

Anioły zakończyły ostatni sezon z kolejnym medalem. Pomimo walkowera w drugim meczu finałowym w Zielonej Górze, Unibax Toruń został wicemistrzem Polski. - Myślę, że tego drugiego miejsca nikt w tej chwili nie podważa. Nie ukrywam, że zarówno ja, jak i klub z nagrody się cieszymy. Została ona nam przyznana za cały ostatni sezon, który zakończyliśmy ze srebrnymi medalami. Doceniono w ten sposób między innymi ciężką pracę zawodników - powiedział Mateusz Kurzawski w rozmowie z naszym portalem.

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, pieniądze te zostaną przekazane na szkolenie młodzieży. Jak wyjaśnia prezes Aniołów, Unibax przeznacza co roku na ten cel milion złotych. Możliwe, że ze względu na szeroką kadrę, część żużlowców uda się na wypożyczenie. - Naszą ideą jest to, by ci zawodnicy się rozwijali i jak najwięcej jeździli. W grę wchodzą m.in. wypożyczenia, a mamy jeszcze trochę czasu, by porozumieć się w tej sprawie z innymi klubami - wyjaśnił Kurzawski.

Torunianie liczą na to, że dzięki inwestowaniu w juniorów znajdą zawodników pokroju talentu Pawła Przedpełskiego. Ze względu na to, że seniorami zostali bracia Pulczyńscy, Unibax zmuszony był sprowadzić młodzieżowca z innego klubu. W barwach Aniołów startować będzie dotychczasowy zawodnik Lechma Startu Gniezno - Oskar Fajfer. - Mamy prężnie działającą szkółkę, której celem jest znalezienie takiego rodzynka jak Paweł Przedpełski. Wymaga to jednak czasu. Konieczne jest z tego względu ciągłe sprawdzanie i trenowanie młodych adeptów żużla. Od tego roku wprowadziliśmy pewne zasady, mają na celu pozostawienie jedynie najlepszych - podkreślił prezes Unibaksu.

Torunianie sprzedali jak dotąd blisko półtora tysiąca karnetów. Jak zapewnia Mateusz Kurzawski, kibice, którzy zjawią się w nowym sezonie na MotoArenie będą mogli liczyć na wiele wrażeń, nie tylko w związku z wyścigami na torze. - To dla nas wielka radość, że karnety cieszą się tak dużym zainteresowaniem i liczymy na to, że sprzedamy ich jak najwięcej. Myślę, że do zakupu zachęca również atrakcyjna cena. Zakup takiego karnetu to także dobry pomysł na zbliżające się święta. Mamy super skład i zawodników, dzięki którym na toruńskiej MotoArenie możemy spodziewać się emocjonującego widowiska sportowego. Ze swojej strony zrobimy też wszystko, by były to efektowne zawody. Postaramy się przy tym zadbać o wiele atrakcji i niespodzianek dla kibiców toruńskich Aniołów - podsumował Kurzawski.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

- Mamy prężnie działającą szkółkę, której celem jest znalezienie takiego rodzynka jak Paweł Przedpełski - podkreśla Kurzawski- Mamy prężnie działającą szkółkę, której celem jest znalezienie takiego rodzynka jak Paweł Przedpełski - podkreśla Kurzawski

na Facebooku.

Komentarze (69):

 • Ryan84 Zgłoś
  To oni mają srebro za to co zrobili?! hahaha xD na pewno nikt w klubie dezerterow nie podważa tego "osiągnięcia"! no może poza kilkunastoma tysiącami kibiców, działaczy i ludzi
  Czytaj całość
  związanych z polskim żużlem, ale to nic bo poza toruniem reszta to "motłoch" i liczy się tylko zdanie pana Kurzawskiego i pana Kryjoma ewentualnie kilku napinaczy toruńskich na SF! honoru już dawno nie macie, ale tupet unibeksy macie na rangę nie srebrnego, nie złotego medalu, a platynowego medalu!
  • lipa_ml Zgłoś
   100 tyś złotych za udane wyniki sportowe? Ta szopka w finale to udane wyniki sportowe ?
   • Mik Zgłoś
    szczyt bezczelności.Zero skruchy
    Wszystkie komentarze (69)

    Komentarze (69)

    ×
     Wszystkie komentarze (69)
     PRZEJDŹ NA WP.PL