WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Delikatne zmiany - solidne wzmocnienia - podsumowanie transferów Betardu Sparty

Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski
Po sezonie 2013 Betard Sparta zakontraktowała jedynie dwóch nowych zawodników. Mimo że działacze ekipy z Dolnego Śląska lekko przemeblowali skład, siła zespołu na 2014 rok zasadniczo wzrosła.

Do Betardu Sparty po dwóch latach powrócił wychowanek klubu - Maciej Janowski, który w ostatnich sezonach punktował dla tarnowskich Jaskółek. Nową twarzą w ekipie trenera Piotra Barona jest również Jurica Pavlic. Chorwat w minionych rozgrywkach ENEA Ekstraligi reprezentował barwy PGE Marmy Rzeszów, która ostatecznie spadła do niższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Działacze wrocławskiego klubu po zakończonych zmaganiach w sezonie 2013 zrezygnowali z usług trójki żużlowców - Petera Ljunga, Nicolaia Klindta i Łukasza Bojarskiego. Ten pierwszy w najsilniejszej lidze świata zaliczał przyzwoite występy i chciał pozostać w stolicy Dolnego Śląska, ale w składzie nie widzieli go klubowi sternicy. Szwed w okresie transferowym porozumiał się z PGE Marmą. Z Żurawiami związał się również narzekający na brak częstych występów we Wrocławiu Nikolai Klindt. Z kolei Łukasz Bojarski, który w przyszłym sezonie startować będzie już w gronie seniorów, dogadał się z II-ligowym Kolejarzem Rawag Rawicz.

Zakładając, że Maciej Janowski przeszedł do Betardu Sparty w miejsce Petera Ljunga oraz biorąc pod uwagę średnie biegopunktowe obu zawodników z minionych rozgrywek (1,938 - Janowski, 1,541 - Ljung), jest to znaczne wzmocnienie ekipy prowadzonej przez trenera Barona. Choć w ostatnich dwóch sezonach "Magic" nie błyszczał w meczach ligowych na Stadionie Olimpijskim (2013 - 4 p./ 2012 - 7+1), regularne treningi we Wrocławiu powinny pozytywnie wpłynąć na jego dyspozycje na torze, na którym się wychował. Dodajmy, że wielu upatruje w 22-latku solidnego punktu (a nawet lidera) Betardu Sparty w sezonie 2014.

- Jestem zadowolony, że mam możliwość wrócić do Wrocławia. To miasto pokazało w ubiegłym sezonie, że zasługuje na Ekstraligę i potrafi o nią walczyć - powiedział Janowski w rozmowie ze SportoweFakty.pl i dodał: - Działacze wrocławskiego klubu skompletowali dobry i ambitny zespół. Ja ze swojej strony liczę na owocną współpracę z trenerem Piotrem Baronem i mogę obiecać walkę do samego końca w każdym wyścigu. Uważam, że możemy zaskoczyć w przyszłym roku wielu znawców żużla.

Maciej Janowski powraca do Wrocławia. Czy będzie jednym z liderów?Maciej Janowski powraca do Wrocławia. Czy będzie jednym z liderów?
Jurica Pavlic (śred. bieg. 1,524) o wyjściowy skład Spartan na potyczki ligowe walczyć będzie ze Zbigniewem Sucheckim (śred. bieg. (1,371), który (nic mu nie ujmując) był najsłabszym z seniorów Betardu Sparty. We Wrocławiu wierzą, że rywalizacja o miejsce w składzie meczowym wpłynie na obu zawodników mobilizująco. Dodajmy, że w spotkaniach ligowych "Jura" na Stadionie Olimpijskim startował tylko pięciokrotnie. Jego wyniki nie powalały, ale podobnie jak w przypadku Janowskiego, udział w regularnych treningach pod okiem Piotra Barona powinien pomóc mu w spasowaniu się do wrocławskiego toru i odszyfrowaniu go na dobre.

- Z trenerem Baronem przed sezonem będziemy ciężko pracować. Mam nadzieję, że udzieli mi on cennych wskazówek co do tego toru, bo nigdy nie mogłem na nim trafić ze sprzętem - powiedział Jurica Pavlic.

A jak lekko przemeblowany skład Spartan ocenił szkoleniowiec drużyny - Piotr Baron? - Skład mam taki, jaki sobie wymarzyłem. To wszystko dzięki wspaniałym sponsorom i przede wszystkim włodarzom klubu, którzy tak naprawdę pozwolili nam na to i znaleźli środki. Na ten moment mogę powiedzieć, że mam skład taki, jaki chciałem. Może doszukujemy się czegoś więcej, ale uważam, że jest świetnie, a teraz musimy zrobić wszystko, żeby przełożyć to na tor - powiedział trener Betardu Sparty w rozmowie z naszym portalem.

Skład wrocławskiej drużyny przed sezonem 2014 nie uległ rewolucji. Jednakże do drużyny dołączyła dwójka zawodników, która znacznie zwiększyła siłę rażenia Spartan. Już teraz wiele osób ze środowiska żużlowego w Polsce jest zdania, że Betard Sparta będzie czarnym koniem przyszłorocznych rozgrywek ENEA Ekstraligi. A co sądzą na ten temat nasi czytelnicy? Zapraszamy do dyskusji.

Skład Betardu Sparty Wrocław na sezon 2014:
Tai Woffinden (2,471)
Troy Batchelor (2,044)
Maciej Janowski (1,938)
Tomasz Jędrzejak (1,667)
Jurica Pavlic (1,524)
Zbigniew Suchecki (1,371)
Patryk Dolny (0,831)
Patryk Malitowski (0,725)
Mike Trzensiok

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Prezentacja żużlowców Betardu Sparty Wrocław 6 grudnia

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Betard Sparta Wrocław może okazać się czarnym koniem Ekstraligi w sezonie 2014?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL