Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rekordowe Falubazowe Mikołajki (zdjęcia)

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Ponad 31 tysięcy złotych z licytacji, 1800 rozdanych paczek i tyle samo szczęśliwych dzieciaków. To efekt piątej edycji Falubazowych Mikołajek.

Akcja została zorganizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Kibiców Tylko Falubaz oraz Fundację Falubaz Pomaga.

Ponad 31 tys. zł to rekordowa suma, którą zebrano podczas licytacji w ramach piątej edycji Falubazowych Mikołajek. Największym wzięciem cieszył się kevlar reprezentacyjny wicemistrza świata Jarosława Hampela, który został sprzedany za – bagatela – 3542 zł.

Unikatowe gadżety zawodników Falubazu na licytacji to była prawdziwa gratka dla kibiców. Oni nie wahali się ani trochę, bo gra toczyła się o dużą stawkę – pomoc dla dzieci. Dlatego np. lotniczy dzień z Andreasem Jonssonem został zlicytowany za 3401 zł, a kask Piotra Protasiewicza za 2764 zł. Kibice mieli w czym wybierać, ponieważ swoje gadżety na licytację przekazała właściwie cała złota drużyna. Falubazowe Mikołajki wsparli nie tylko żużlowcy, bo na aukcję internetową trafiły też m.in. koszulki z autografami Roberta Lewandowskiego i Kuby Błaszczykowskiego, piłka z podpisem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, czy koszulki z podpisami medalistów olimpijskich: Anity Włodarczyk i Tomasza Majewskiego.

- Dziękuję za ponad 31 tys. zł w ramach licytacji na Falubazowe Mikołajki. To rekord, dzięki któremu do dzieci z naszego regionu i potrzebujących rodzin trafiło mnóstwo świątecznych paczek. Przygotowywali je m.in. nasi kibice, którzy po raz kolejny pokazali, że mają wielką charyzmę - powiedział Robert Dowhan. Kolacja w towarzystwie Dowhana i Patryka Dudka w Pizzerii Chili osiągnęła cenę 2578 zł. Smakowicie będzie też z Jarosławem Hampelem i Markiem Jankowskim w Namaste India, bo za kolację z nimi zapłacono 1681 zł.

Tegoroczna edycja Falubazowych Mikołajek była już piątą w historii. W tym roku paczki świąteczne otrzymało blisko 2 tys. podopiecznych placówek m.in. w Zielonej Górze, Nowej Soli, Żarach, Żaganiu, Kożuchowie, Lubsku, Krośnie Odrzańskim, Cybince, Słubicach, Czerwieńsku, Świebodzinie, Sulechowie, a wręczali je m.in. Mistrzowie Polski na żużlu. Do grona pomocników Falubazowego Mikołaja dołączali kolejno Jarosław Hampel, Klaudia Szmaj, Andrzej Huszcza, Adam Strzelec, Patryk Dudek, Alex Zgardziński, Piotr Protasiewicz, Rafał Dobrucki oraz Motomysz.

Co znajdowało się w tegorocznej paczce? Zielonogórski klub dla każdego przygotował zieloną Falubazową koszulkę oraz olbrzymią vlepkę z mychą, a firma Pentel dorzuciła zestaw artykułów szkolnych. W torbach nie zabrakło także słodyczy, które były efektem licznych zbiórek w szkołach i marketach.

Organizatorzy akcji już teraz myślą o przyszłorocznej edycji. Celem jest rozdanie jeszcze większej liczby paczek i przygotowanie jeszcze atrakcyjniejszych licytacji.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Widzę myszy Zgłoś
  Falubaz to magia(Świąt) :). Super akcja.
  • lukim81 Zgłoś
   W naszych domach dzieliliśmy się wczoraj opłatkiem,domy przystrojone świątecznymi dekoracjami,na stole potrawy,wypieki.Wśród nas są właśnie potrzebujący,bezdomni,placówki
   Czytaj całość
   opiekuńcze,nieważne czy Stowarzyszenie zrobiło to na pokaz czy nie liczy się gest i święta to dobry czas by to udowodnić.Ale trzeba pamiętać że pomagać trzeba nie tylko w święta,mało mnie obchodzi że padł rekord bo nie w tym o to chodzi liczy się chęć.Żyjemy w kraju jakim żyjemy ale dla mnie Polska jest jedna.W styczniu WOŚP. Jak co roku coś pójdzie pod młotek,powinniśmy być dumni z tego że pomagamy bliźnim,a z takim człowiekiem jak miroslaw...lepiej nie polemizować chociaż w te dni by sobie darował.
   • Stall77 Zgłoś
    BRAWO!!!
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL