Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polonia potrzebuje nowego sponsora. Gramza: To kłopotliwa sytuacja

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Polonia Bydgoszcz nie kryje swojego zaskoczenia utratą sponsora tytularnego. Jak zapowiedział przewodniczący Rady Nadzorczej, Józef Gramza, decyzja składywęgla.pl komplikuje sytuację finansową klubu.

Wspomniana firma wydała w piątek oświadczenie mówiące o rezygnacji ze wspierania Polonii Bydgoszcz. Powodem takiej decyzji jest spadek zespołu do I ligi. Zaskoczenia argumentacją sponsora nie kryją zarówno przedstawiciele miasta, jak i samego klubu. - Gdy przeczytałem oświadczenie, trudno było mi w to uwierzyć. 12 grudnia mieliśmy spotkanie ze sponsorami i był na nim obecny prezes składywęgla.pl. Z rozmów, jakie wówczas prowadziliśmy mogliśmy wywnioskować, że będziemy dalej współpracować. Jestem więc bardzo zaskoczony, że stało się inaczej - wyjaśnił Józef Gramza w rozmowie z naszym portalem.

Firma składywęgla.pl została tytularnym sponsorem Polonii przed rozpoczęciem ostatniego sezonu. W opinii przewodniczącego Rady Nadzorczej, klub był gotowy pójść na pewne ustępstwa i renegocjować zawartą paręnaście miesięcy temu umowę. - Na spotkaniu sponsorów był zarówno wiceprezydent miasta Jan Szopiński, jak i prokurent klubu Andrzej Polkowski. Można było wówczas przedstawić swoje argumenty i dojść do jakiegoś porozumienia. Być może zawarlibyśmy umowę na trochę innych zasadach, które tej firmie by odpowiadały. Możemy żałować, że tak się nie stało - powiedział Gramza.

W związku z rezygnacją składywęgla.pl, Polonia zamierza szukać nowego sponsora tytularnego. Bydgoszczanie potrzebują finansowego wsparcia, gdyż w ciągu sześciu najbliższych lat muszą spłacić 3 miliony kredytu. - Potrzebujemy pieniędzy na najbliższą ratę, a brak sponsora tytularnego powoduje, że będziemy mieli z tym problem. Nie jest to może katastrofa, ale na pewno sytuacja dość kłopotliwa - podkreślił przewodniczący Rady Nadzorczej klubu.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Władze Bydgoszczy odpowiadają sponsorowi: Były rozmowy o przedłużeniu umowy

na Facebooku.

Komentarze (58):

 • chrismcski Zgłoś
  Zanim piuścisz w sieć cokolwiek, co stanowi Twoje parodniowe wypociny, przeczytaj to, bo na podstawie tego, każdy, kto czyta Twoją twórczość, dojdzie do wniosku po pierwsze: że jesteś
  Czytaj całość
  skończonym głąbem, nie potrafiącym sensownie sklecić zdania, po drugie: że jesteś analfabetą, bo z tak prostego zdania kłują w oczy błędy, których nawet dzieciak z drugiej klasy szkoły podstawowej potrafiłby się ustrzec. A po trzecie...klub, który wymieniasz, jest dla mnie tak samo obciachowy, jak i Twój ulubiony klubik, który powoli znika z mapy polskiego żużla.
  • bydgoszczfan Zgłoś
   Wiara czyni cuda do zobaczenia na meczach !!!!!!!
   • MATUCH Zgłoś
    a ich sponsorowanie na stadionie to już w ogóle, bo to jest tragiczne
    Wszystkie komentarze (58)

    Komentarze (58)

     Wszystkie komentarze (58)
     PRZEJDŹ NA WP.PL