Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Stanisław Chomski: Nie wyobrażam sobie drużyny bez Krystiana Pieszczka

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
[tag=5069]Krystian Pieszczek[/tag] z powodu zaległości finansowych klubu, złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu. Decyzję w tej sprawie ma podjąć Trybunał Polskiego Związku Motorowego.

18-latek ma ważną umowę ze stowarzyszeniem GKŻ Wybrzeże. Natomiast pieniądze jest mu winna spółka, startująca w rozgrywkach ligowych, co znacznie komplikuje tę sytuację.

Trener gdańskiego klubu - Stanisław Chomski liczy, że wychowanek klubu pozostanie w zespole. - Nie wyobrażam sobie, aby Krystian nie jeździł w Gdańsku w nadchodzącym sezonie. Jestem z nim w kontakcie i wiem, że on tego chce, chce tego jego ojciec. Chcą tego także prezesi Tadeusz Zdunek i Robert Terlecki. Wiadomo, że sprawa rozbija się o zaległe pieniądze, ale z tego co wiem rozmowy prowadzone są kulturalnie. Każdy ma swoje racje, ale wierzę, że ostatecznie uda się osiągnąć porozumienie - powiedział szkoleniowiec beniaminka Enea Ekstraligi w rozmowie z sport.trojmiasto.pl.

W zamierzeniach działaczy Pieszczek ma być podstawowym juniorem w ekipie znad morza. Jeśli zdecyduje się na odejście z zespołu, to ciężar zdobywania punktów spadnie na Patryka Beśkę i Dominika Kossakowskiego. - Każdy kiedyś musi zacząć od zera. Paweł Przedpełski z Unibaksu Toruń debiutował w tym roku w ekstralidze i radził sobie znakomicie. Nie mówię, że Dominik czy Patryk są w stanie zaraz notować podobne wyniki, ale przy dobrym sprzęcie na pewno będą się odpowiednio rozwijać. Nie po to szkolimy zawodników, aby teraz ściągać kogoś z zewnątrz. Owszem, był pomysł z Woźniakiem, ale to było koło ratunkowe w miejsce seniora. Kluby z I ligi już pytały nas o możliwość wypożyczenia naszych juniorów, bo na rynku tak naprawdę jest deficyt. Wierzę jednak, że Krystian Pieszczek zostanie z nami, a pozostali będą walczyli o drugie miejsce i w ekstralidze podniosą swój poziom - przyznał Chomski. 

Źródło: sport.trojmiasto.pl

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!


TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (34):

Wszystkie komentarze (34)

Komentarze (34)

×
    Wszystkie komentarze (34)
    PRZEJDŹ NA WP.PL