Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Szalone przygotowania Camerona Woodwarda. "Zainwestowałem masę pieniędzy"

Dawid Borek
Dawid Borek
Cameron Woodward intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu. Australijczyk obecnie bierze udział w mistrzostwach swojego kraju, a dodatkowo kompletuje sprzęt na rozgrywki ligowe.

W pierwszej rundzie indywidualnych mistrzostw Australii, Cameron Woodward zdobył 13 punktów i zajął 3. miejsce w Finale A. Nieco gorzej było już w drugiej i trzeciej odsłonie rozgrywek, gdzie 28-latek zapisał przy swoim koncie kolejno osiem i dziewięć oczek. - Czuję się bardzo dobrze. Pierwsza runda mistrzostw Australii poszła po mojej myśli, wystąpiłem w biegu finałowym. Najbardziej cieszy jednak prędkość moich motocykli i dobry moment startowy - powiedział żużlowiec urodzony w Mildurze w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Oprócz udziału w mistrzostwach swojego kraju, Woodward przygotowuje się do nowego sezonu ligowego. - W porównaniu z przygotowań z ubiegłego roku zrobiłem kilka zmian, teraz sprawdzam różne rozwiązania. Teraz czuję się silniejszy na motocyklu niż kiedykolwiek wcześniej. Będę dysponował sześcioma motocyklami, gdyż w kolejnym sezonie będę występował w lidze szwedzkiej czy duńskiej. Zainwestowałem więc masę pieniędzy na przygotowania do sezonu, zakupiłem wiele silników. To po prostu szalone! - dodał "Cam".

Cameron Woodward skupia się na przygotowaniach do sezonu 2014Cameron Woodward skupia się na przygotowaniach do sezonu 2014
28-latek z uwagi na występy na australijskich torach ma ciągły kontakt z motocyklem. Woodward planuje już podróż do Europy i myśli o pierwszych treningach na Starym Kontynencie. - Do Europy przylecę w granicach 10 lutego, by pomóc moim mechanikom w przygotowaniu sprzętu. Następnie, najszybciej jak pozwoli na to pogoda, chciałbym pojechać jakiś trening - zdradził.

Australijczyk ma ambitne plany na sezon 2014. - Chciałbym wciąż się rozwijać. Zasmakowałem już rywalizacji na szczycie, gdyż byłem w kadrze Australii podczas Drużynowego Pucharu Świata. Myślę nad awansem do Grand Prix, a dodatkowo moim celem jest zdobycie złotego medalu z moją reprezentacją w DPŚ. Oczywiście chcę także poprawić moją średnią w polskiej pierwszej lidze. Mam nadzieję, że uda mi się odnieść sukces na Wyspach z zespołem Eastbourne Eagles - zakończył Cameron Woodward.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  Cameron Woodward w zakończonych mistrzostwach Australi 2014 zajął ostatecznie miejsce wspólne 5-6. Jechali 3 rundy - był w nich 3, 8 i 8. W latach 2012 i 2013 był brązowym medalistą.
  • AMON Zgłoś
   Nasz Rohan był przed nim w mistrzostwach Australii oby w lidze też tak było .

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL