Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Omówiono szczegóły meczu Polska - Reszta Świata. Kacper Woryna w obsadzie?

Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk
W rybnickim urzędzie miasta miała miejsce konferencja prasowa poświęcona organizacji meczów Polska – Reszta Świata. Imprezy odbędą się w Toruniu i Rybniku.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
W trakcie piątkowej konferencji obecni byli m.in. Andrzej Witkowski, Piotr Szymański, Krzysztof Mrozek oraz Adam Fudali - prezydent miasta Rybnika. Władze PZM i GKSŻ przedstawili niektóre szczegóły dotyczące imprezy, która 12 października odbędzie się w Rybniku.

Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski zdradził, iż wstępne rozmowy z władzami rybnickiego klubu motorowego miały miejsce jeszcze w zeszłym sezonie. Przedstawiciele obu stron dosyć szybko doszli do porozumienia, jako że ostatnie wysokiej rangi zawody na Górnym Śląsku miały miejsce w roku 2003 - był to finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów. Podczas konferencji była mowa także o pierwszym meczu kontrolnym reprezentacji Polski. Wstępnie zaplanowano go na 11 kwietnia w Toruniu.

- Chcemy w 2014 roku zorganizować dwa mecze reprezentacji Polski, Polska – Reszta Świata. Planujemy rozegrać pierwszy jeszcze przed rozgrywkami ligowymi w Toruniu i zakończyć sezon tą samą imprezą właśnie w Rybniku - powiedział prezes PZM.

Witkowski wierzy w to, iż rybniccy działacze staną na wysokości zadania. Jego zdaniem obiekt przy Gliwickiej 72 spełnia wymagania organizacyjne imprezy wysokiej rangi. Warto wspomnieć, że prezes ŻKS ROW RybnikKrzysztof Mrozek aż siedem razy wcielał się w rolę organizatora prestiżowego turnieju, poświęconego pamięci Łukasza Romanka. Od lat zawody cieszą się ogromnym powodzeniem. Zdaje się więc, że dla sternika beniaminka I ligi, mecz Polska - Reszta Świata nie powinien być problemem.

W pojedynku reprezentacji Polski z najskuteczniejszymi obcokrajowcami zwykle znajduje się miejsce dla jednego z gospodarzy. Podczas październikowego meczu wystąpi jakiś zawodnik rybnickiej ekipy. Władze PZM i Głównej Komisji Sportu Żużlowego nieoficjalnie stawiają na Kacpra Worynę.

- Gdy przyjechałem do Rybnika po modernizacji stadionu, podczas finału Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów widziałem, stadion spełnia te nasze oczekiwania, które dają rękojmie, że zawody mogą się odbyć na wysokim poziomie z punktu widzenia organizacyjnego. Jestem głęboko przekonany, że miłośnicy żużla w Rybniku licznie zjawią się na zawodach. Ten mecz ma być pewnego rodzaju promocją. Chcielibyśmy, aby któryś z rybnickich zawodników miał okazję wystąpić w reprezentacji. Myślimy tutaj o Kacprze Worynie, jeżeli jego poziom sportowy będzie na wysokim poziomie. Zdaje się, że dla kibiców byłaby to niezwykła frajda, by móc przypomnieć sobie, że nazwisko Woryna dużo znaczyło w sporcie żużlowym - powiedział Andrzej Witkowski.

Spokojny o rozegranie zawodów na Górnym Śląsku jest także Piotr Szymański. Prezes GKSŻ gościł na ostatnim memoriale Łukasza Romanka i obserwował imprezę pod kątem organizacyjnym. Wprawdzie potencjalni uczestnicy pojedynku nie zostali jeszcze powołani, jednak jest przekonany, że u boku Tomasza Golloba i Jarosława Hampela staną najskuteczniejsi w danym czasie jeźdźcy.

Niezwykle dumny z organizacji tego typu imprezy jest Adam Fudali. Prezydent miasta Rybnika cieszy się z tego, że sport żużlowy na Górnym Śląsku wychodzi na prostą. Dzięki pracy nowych działaczy, klub odbudował swój wizerunek. Dla Fudalego mecz Polska - Reszta Świata jest świetną okazji do promocji miasta w całym kraju.

- Mecz Polska – Reszta świata będzie ogromną promocją dla naszego miasta. Nie są to już kroczki, a kroki do powrotu naszej drużyny żużlowej do ścisłej czołówki. Będzie to kolejna duża impreza, która wypromuje nasze miasto. Jest duża szansa, że zawody będą transmitowane przez ogólnodostępną telewizję, więc miasto wypromuje się na arenie krajowej - Powiedział Adam Fudali, prezydent miasta Rybnika.

Impreza jest wpisana w kalendarz z datą 12 października. Terminem rezerwowym jest 18 października.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • yes Zgłoś
  Skład obu stron/drużyn oraz jazda muszą być na poważnie. Amerykanie organizują i wygrywają co roku z Nie-Ameryką ku pokrzepieniu serc (własnych) - z dalszymi kilometrowo i jakościowo
  Czytaj całość
  „garniturami”.Zaspokojenie apetytów własnych kibiców jest niewątpliwie ważne. Chodzi jednak o prestiż zawodów, wynikający nie z nazwy zawodów, lecz z obu składów i przebiegu.Rybnik był kiedyś klasą dla samego siebie. Między innymi dzięki niemu (a właściwie reprezentującym ROW żużlowcom) zainteresowałem się będąc dzieckiem żużlem w zasięgu szerszym od „swojego podwórka”.
  • WWA Zgłoś
   11 kwietnia to piątek, więc to mocno ograniczy liczbę kibiców. Zdecydowanie lepsza byłaby sobota.
   • nadwrażliwość zębów Zgłoś
    Znowu Toruń... to znaczy dla mnie fajnie, bo sobie pójdę. :) Ale generalnie stoję na stanowisku, że kibice w ekstralidze widzą największe gwiazdy tego sportu u siebie co najmniej ten raz
    Czytaj całość
    do roku, jak ich drużyna przyjeżdża na ligę, a z reguły do tego dochodzi coś jeszcze. Za to dla kibiców w I czy II lidze to zdecydowanie większa atrakcja, więc zapewne i trybuny bardziej by się wypełniły. Fajnie w związku z tym, że rewanż będzie w Rybniku, bo poza Romankiem mocno obsadzonych zawodów nie było tam od dawna.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL