Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Turniej memoriałowy w Zielonej Górze już w kwietniu?

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Pod koniec ubiegłego roku pojawiła się idea, by w Zielonej Górze rozegrać turniej memoriałowy poświęcony pamięci zmarłych zawodników Falubazu. Niewykluczone, że zawody te odbędą się już w kwietniu.

W środę SPAR Falubaz Zielona Góra przedstawił wstępny plan przedsezonowych spotkań. Oprócz meczów sparingowych znalazł się w nim termin zarezerwowany na turniej towarzyski. Jak informuje portal falubaz.com, 5 lub 6 kwietnia na stadionie przy ulicy Wrocławskiej może zostać rozegrany Turniej memoriałowy poświęcony pamięci zmarłych zawodników zielonogórskiego klubu. Zawody te byłyby wówczas ostatnim sprawdzianem przed inauguracją rozgrywek ligowych, którą w tym roku zaplanowano na 12 kwietnia. 

Pomysł rozegrania turnieju memoriałowego w Zielonej Górze pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Jego pomysłodawcą był jeden z członków Stowarzyszenia Kibiców Tylko Falubaz, który zapowiedział rozmowy z włodarzami klubu. Prezesi SPAR Falubazu zainteresowali się tym pomysłem, a swoją aprobatę w specjalnej sondzie wyrazili również fani Falubazu.

W przeszłości w Zielonej Górze rozgrywano turnieje memoriałowe poświęcone pamięci tragicznie zmarłych Wiesława Pawlaka, Artura Pawlaka oraz Andrzeja Zarzeckiego.

Źródło: falubaz.com

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • rob rzeszow Zgłoś
  Zrobcie memorial temu czlowiekowi co go zabili zawodnicy Falubazu , Molka i Blazejczak. Oni tez byli Magiczni.
  • baraboszkin Zgłoś
   ...Mendyka, Dominiczak, Los, Bloch, Kostusiak, Juzala, Zadon, Ciorga...
   • baraboszkin Zgłoś
    ...nie zapominajcie o Bogdanie Blazejczaku - wychowanku, ktory niestety nigdy juz nie wrocil do Falubazu z wypozyczenia do Tarnowa, do tego Splawski, W.Pawlak, A.Pawlak, Zarzecki, Kurmanski,
    Czytaj całość
    Ratajczyk, Zeromski, Jaskulski... moze Aleksander Olszak - moznaby kazdemu poswiecic jeden bieg turnieju, jeszcze kilkunastu zmarlych zielonogorskich zuzlowcow w calej historii mogloby sie znalezc i przed kazdym biegiem krotkie wspomnienie zawodnika, sylwetka na trybunach, mala fotka w programie... o pamiec trzeba dbac, niech ludzie pamietaja tez o tych mniej znanych, no i dla potomnych, niech wiedza...
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL